Reklamsız Sözcü

‘Nefret’ suçuna 25 yıl

New York metrosunda Sunando Sen'i raylara iterek ölümüne neden olduğu iddia edilen Erika Menendez, tutuklandı.

android-time 10:31 31 Aralık 2012
‘Nefret’ suçuna 25 yıl
New York metrosunda Sunando Sen'i raylara iterek ölümüne neden olduğu iddia edilen Erika Menendez, tutuklandı.

New York metrosunda Hindistan göçmeni Sunando Sen’i raylara iterek ölümüne neden olduğu iddia edilen Latin Amerikalı kadın, ‘nefret’ ve ‘cinayet’ suçlamalarıyla tutuklandı.

New York polisinin açıklamasına göre, Queens 40. cadde üzerindeki metro istasyonunda Hintli göçmeni Sen’i raylara ittikten sonra kaçan 31 yaşındaki Erika Menendez, vatandaşların yerini bildirmesi üzerine polis tarafından yakalandı.

Kadının sorgusunda Hindulardan ve Müslümanlardan nefret ettiğini bu nedenle de Sen’i trenin altına ittiğini söylediği belirtildi. 11 Eylül saldırısı dolayısıyla Müslümanlardan nefret ettiğini söyleyen kadın ikinci derece cinayet uçlamasıyla yakalanmasına rağmen, bu ifadeleri nedeniyle nefret suçundan da yargılanacak. ABD medyasına göre; Erika Menendez, 20-25 yıl arasında hapis cezası alabilir. Yetkililer, Sunando Sen’in Müslüman olup olmadığının bilinmediğini bildirdiler.

Görgü tanıkları, zanlının metro istasyonunda oturduğu yerden aniden kalkarak Sunando Sen’i raylara ittiğini, aralarında herhangi bir diyalog olmadığını ve birbirlerini önceden tanıdıklarına dair bir emare bulunmadığını belirtmişti. New York metrosunda son bir ayda iki kişi raylara itilerek trenin altında can verdi.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more