Reklamsız Sözcü

Muhteşem sansür!

Fragmanda yer alan Başbakan'a cevap olarak değerlendirilen sözler diziden çıkartıldı

android-time 11:58 13 Aralık 2012
Muhteşem sansür!
Fragmanda yer alan Başbakan'a cevap olarak değerlendirilen sözler diziden çıkartıldı

‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin 77. bölümünün fragmanında Başbakan Erdoğan’a cevap gibi söylenen “İktidar tehdittir, kör ve sağır eder’ sözleri dün akşam yayınlanan bölümde yer almadı.

Geçtiğimiz haftalarda diziyi sert bir şekilde eleştiren Erdoğan, yayından kaldırılması için yargıya uyarıda bulunduğunu söylemişti.

İŞTE O FRAGMAN VİDEO

Dizinin dün akşam yayınlan 77. bölümünün fragmanında ise üstü kapalı olarak iktidara gönderme yapıldığı iddia edildi. Fragmanda Halit Ergenç’in canlandırdığı Kanuni karakterinin söylediği “İktidar tehdittir, kör ve sağır eder” sözleri dikkat çekti.

Ancak fragmanda yer alan bu dikkat çeken cümle dizide yer almadı.

BÖLÜM FİNALİ İZLEYİCİLERİ ŞOKE ETTİ VİDEO

Erdoğan dizi için ne demişti

“Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Biz öyle bir Kanuni tanımadık, onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Sarayda o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi. Bunu çok iyi bilmeniz lazım. Bunu çok iyi anlamanız lazım. Ben o dizilerin yönetmenlerini de o televizyonun sahiplerini de milletimin huzurunda kınıyorum. Bu konuda da ilgilileri uyarmamıza rağmen yargının da gerekli kararı vermesini bekliyoruz” eleştirisinde bulunmuştu.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 15:1613.12.2012
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more