Reklamsız Sözcü

Esad için düğmeye basıldı!

Independent gazetesi, Türkiye'nin de dahil olduğu Londra'da gizli bir toplantı yapıldığı iddiasında bulundu

android-time 16:12 11 Aralık 2012
Esad için düğmeye basıldı!
Independent gazetesi, Türkiye'nin de dahil olduğu Londra'da gizli bir toplantı yapıldığı iddiasında bulundu

Habere göre, İngiltere'nin üst düzey askeri yetkilisi General Sir David Richards, birkaç hafta önce Londra'da, aralarında Türkiye, Fransa, Ürdün, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden komutanların katıldığı gizli bir toplantı düzenledi.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırılan haberde, toplantının İngiltere Başbakanı David Cameron'ın talebiyle yapıldığı ve toplantıda yeni stratejinin detaylıca tartışıldığı kaydedildi.

Suriye'de radikal eğilimli grupların giderek daha da güçlendiği ve bunun ılımlı grupları geride bıraktığının belirtildiği haberde ayrıca, Suriye'nin savaş sonrası yapılanmasında etkili olabilmek için uluslararası güçlerin ılımlı ve laik grupları destekleyeceği belirtildi.

Uluslararası koalisyonun planladığı hava ve deniz desteğinin, Suriye'ye müdahale edildiği suçlamasına da yol açabileceğinin kaydedildiği haberde, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın bir an önce gitmesi için uluslararası alanda daha koordineli bir çalışma yürütülmesinin istendiği bildirildi.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 16:1911.12.2012
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more