Reklamsız Sözcü

ÖSYM tarihinde bir ilk

ÖSYM'nin hazırladığı YGS ve LYS-4'te yeni soru Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi dersinden gelecek...

android-time 11:15 17 Aralık 2012
ÖSYM tarihinde bir ilk
ÖSYM'nin hazırladığı YGS ve LYS-4'te yeni soru Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi dersinden gelecek...

ÖSYM Başkanı Ali Demir, ortaöğretimde zorunlu ders olarak okutulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden YGS ve LYS-4 ‘te soru sorulacağını bildirdi.

Ortaöğretimde zorunlu ders olarak okutulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden YGS ve LYS-4’de soru sorulacaktır. 2013-ÖSYS başvuru ücretleri tüm PPT iş yerlerine de yatırılabilecek. 2013-ÖSYS kılavuzu hem görme engelli hem de işitme engelli adaylar için sesli ve işaret dilinde okunarak internet sitesinden yayınlanacak.

2013 ÖSYS’DEKİ YENİLİKLER
Bir önceki yıla göre 2013-ÖSYS Kılavuzunda aşağıdaki gibi bazı değişiklikler söz konusu; Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) adayın mezuniyet diploma notunun 5 ile çarpımı sonucunda elde edilecek. OBP’nin 0,12 ile çarpımı sonunda elde edilen puan yerleştirme puanına ilave edilecek. YGS’de ortak müfredata dayalı Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri Testleri yer alacak ve adaylar, güncel öğretim programlarından sorumlu olacaklar. LYS’lerde adaylar, güncel öğretim programlarındaki kazanımların tamamından sorumlu olacaklar.

Son güncelleme: android-time 13:0717.12.2012
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more