Reklamsız Sözcü

21 Aralık’ta uçuşlar tek yöne

21 Aralık’ta dünyanın sonunun geleceğine inananlar, iki ufak köyde toplanıyor.

16:1211 Aralık 2012
21 Aralık’ta uçuşlar tek yöne
21 Aralık’ta dünyanın sonunun geleceğine inananlar, iki ufak köyde toplanıyor.

Bu tarihte zarar görmeyeceğine inanılan İzmir'in Şirince ve Fransa'nın güneyindeki Bugarach köylerinin aramalarında ciddi artışlar gözlemlendi.

21 Aralık öncesi Fransa'nın güneyine yapılan tek yönlü uçak bileti aramalarında %41 oranında artış gözlenirken, İzmir'e yapılan aramalarda da %30'luk bir artış dikkat çekiyor.

Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 tarihinde dünyanın yok olacağına ya da pek çok felaket yaşayacağına inananların bir kısmı, farklı bir enerji seviyesinde olduğunu düşündükleri İzmir'in Şirince Köyü ve Fransa'nın güneyindeki Bugarach Köyü'nün zarar görmeyeceğine inanıyor. Skyscanner, bu inanışın uçuşlara nasıl yansıdığını araştırdı.

Kehanet nedeniyle bu noktalara olan tek yönlü uçuş aramalarında önemli bir artış gözlendi.

Buna göre 21 Aralık öncesi Fransa'nın güneyine yapılan tek yönlü uçak bileti aramalarında %41 oranında artış gözlenirken İzmir'e yapılan aramalarda da %30'luk bir artış dikkat çekiyor.

Uçuşların tek yön olarak aranması kehanete inananların ne kadar ciddi olduğunu da gösteriyor.

Bununla birlikte dünya genelinde birçok kişi de kehanete inanmıyor.

Avrupa genelinde 22 Aralık, seyahatseverler için en yoğun gün olarak görünüyor. Çalışanlar ve aileler, Noel tatili öncesi ailelerinin yanına ya da tatile gitmek için 22 Aralık'ı tercih ediyor.

Bu tarih, Avrupa genelinde uçuşların en yoğun olduğu gün olarak dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili olarak Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök “ Araştırma sonucunda ortaya çıkan veriler bizim için de şaşırtıcı oldu. Maya takvimine göre 21 Aralık'ta dünyanın sonunun geleceğine inananlar yoğun bir şekilde Şirince ve Bugarach'a uçak bileti arıyorlar. Ancak 22 Aralık gününün de bütün senenin en çok uçuş aranan günü olması da kehanete inanmayanların sayısının oldukça fazla olduğunu gösteriyor.” dedi.

Son güncelleme: 16:1611.12.2012
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp