Reklamsız Sözcü

İzmir’de sağlık skandalı

İçme suyundan zehirlenen yüz kişi hastaneye kaldırıldı...

android-time 16:01 30 Aralık 2012
İzmir’de sağlık skandalı
İçme suyundan zehirlenen yüz kişi hastaneye kaldırıldı...

İzmir'in Bergama İlçesi Zeytindağ Beldesi'nde, içtikleri sudan zehirlendiği öne sürülen 100 kişi, ishal, karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurdu. Yetkililer, incelenmek üzere beldedeki içme suyundan örnek aldı.

Bergama İlçesi Zeytindağ Beldesi'nde yaşayanlar, geçen cuma günü ile dün ishal, karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle Bergama Devlet Hastanesi'ne başvurdu. İçme suyundan zehirlendikleri öne sürülen 100 kişi tedaviye alınırken, Bergama Toplum Sağlığı Başkanı Dr. Turgay Keser, İzmir'den bir ekibin beldeye gelerek içme suyundan numune aldığını dile getirdi. Dr. Keser, şöyle dedi:

“Zeytindağ Beldesi ile bu beldenin içme suyunu kullanan Kazıkbağları Beldesi'nden su örnekleri alındı ve İzmir Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürlüğü'ne gönderildi. Ayrıca beldedeki su deposuna süper klorlama denilen sistemle klorlama yapılıp, bundan sonra oluşabilecek zehirlenmelerin önüne geçilmeye çalışıldı.”

Beldedeki içme suyunun klorlanmasını sağlayan makinenin yaklaşık 1 aydan bu yana bozuk olduğu iddia edildi. Beldede yaşayanlar duruma tepki gösterirken, tedavileri tamamlananlar taburcu edildi. Bazı belde sakinlerinin tedavisi ise sürüyor.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more