Reklamsız Sözcü

Tayyar’dan Özdil’e cevap

AKP'li vekil Şamil Tayyar'dan, Yılmaz Özdil'e "bira" cevabı.

android-time 12:30 28 Aralık 2012
Tayyar’dan Özdil’e cevap
AKP'li vekil Şamil Tayyar'dan, Yılmaz Özdil'e "bira" cevabı.

Gazeteci Yılmaz Özdil’in Genç Bakış programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için “Bir bira içse Türkiye düzelirdi” sözlerine, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, tepki gösterdi.

YILMAZ ÖZDİL NE DEMİŞTİ?

Yılmaz Özdil,  Türkiye’yi yönetenlerin gençliğini yaşamadığını, o yüzden gençliğin yaşadıklarını anlayamadıklarını, söylemişti. Özdil “Eleştirmeden, üzülerek söylüyorum; Tayyip Erdoğan bir bira içseydi, bugün Türkiye çok daha iyi bir durumdaydı” demişti.

Özdil’in bu sözlerine tepki gösteren AKP’li vekil Tayyar, sosyal medyadaki hesabında “Yılmaz Özdil Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için bir bira içse Türkiye düzelirdi diyor ya, hatırlatmak lazım; meyhaneden iktidar çıksa CHP’nin sırtı yere gelmezdi. Demek meyhaneden ülkem böyle gözüküyor. Onların da derdi iktidar olmak değil zaten. Herhalde ufak ufak alıştırıp seçmene yaptıramadıklarını birayla yaptıracaklar” diye yazdı.

TAYYAR’IN İKİNCİ ‘MEYHANE’ VURUŞU

Tayyar daha önce de Meclis’te 4+4+4 eğitim sistemi, görüşmelerinin yapıldığı sırada Twitter’a  “4+4+4 okulları değil meyhaneleri vurdu. CHPli vekiller tam kadro mecliste” yazarak, Meclis’te büyük tartışmalara neden olmuştu.

 

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 13:2228.12.2012
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more