Reklamsız Sözcü

Ahmet Çakar’a soruşturma

Yorumcu Çakar hakkında 'hain' ve 'şerefsiz' sözleri için soruşturma başlatıldı.

android-time 16:54 10 Aralık 2012
Ahmet Çakar’a soruşturma
Yorumcu Çakar hakkında 'hain' ve 'şerefsiz' sözleri için soruşturma başlatıldı.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Ahmet Çakar, özel bir kanalda yayınlanan spor programında, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kuruluna hakaret ettiği gerekçesiyle şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

Çakar’ın, ifadesinde “Şike davası sürecinde ve sonrasında Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yöneticilerine danışmanlık yapan bazı kişilerin ya bilerek kötü niyetle ya da bilmeyerek yetersizlik sonucu ağır hatalar yaptıklarını düşündüğünü” söylediği belirtildi.

Bu yanlışlıkları yaptıran kişileri kastederek TV programında ‘hain’ ve ‘şerefsiz’ dediğini belirten Çakar’ın, “Fenerbahçe başkan ve yöneticilerini kastederek bu ifadeleri kullanmadım. O spor programında Fenerbahçeli başkan ve yöneticilerine bu hataları yaptıranları kastettiğimi belirtmiştim” diye ifade verdiği öğrenildi.

Programın çözümünde bu hususun görüleceğini kaydeden Çakar, suçlamayı kabul etmediğini ve uzlaşmak istemediğini belirtti.

“DEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM”
İfadesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Ahmet Çakar, “Fenerbahçe Başkanı ve yöneticileri kendilerine hakaret ettiğim gerekçesi ile beni savcılığa şikayet etmişler. Ben hala dediğimin arkasındayım. Ne Aziz Yıldırım’a ne de yöneticilere hakaret ettim. Onlara hata yaptırtan o hain kimse onlara hakaret ettim” şeklinde konuştu.

Sözlerini belli bir kişiye yöneltmediğini ifade eden Çakar, “O hainin kim olduğunu ben de bilmiyorum. Danışman mı sekreter mi, akıl hocaları mı? Kim olduğunu bilsem onların ismini söylerim. Ben de sizin aracılığınız ile buradan beni şikayet edeceğinize içinizdeki haini bulun da kimse o size bu hataları yaptıran onu şikayet edin” dedi.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 17:1110.12.2012
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more