Reklamsız Sözcü

“Söyleyeceğimiz çok sözler var”

Fatih Terim, 2-1'lik zaferi ve Avrupa'da son 16'ya kalmalarını yorumladı.

android-time 01:38 6 Aralık 2012
“Söyleyeceğimiz çok sözler var”
Fatih Terim, 2-1'lik zaferi ve Avrupa'da son 16'ya kalmalarını yorumladı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Braga maçı sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, “Stada gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizi uykusuz izleyenlere de çok teşekkür ediyorum. Onların dualarının bize gönderdiği enerjiler böyle güzelliklere yol açıyor. İlk yarı iyi oynamadık. ‘Manchester nasıl olsa yener’ düşüncesi gözüktü. geriye düştükten sonra Cluj’un gol haberi de gelince altından kalkmak kolay değil. Planlarımız için daha çok çalışmamız gerekiyor. Taraftarlarımızın oyuncularımıza sabır ve anlayış göstermesini rica ediyorum. Kazanma arzusu, coşku ve isteği gördüğüm için memnunum. Bazen böyle kritik maçlar oluyor. Kendi işimizi kendimiz bitirdiğimiz için memnunum. ‘Daha söyleyeceğiz sözümüz var’ demiştim. Demek ki Galatasaray’ın Avrupa’da söyleyeceği çok sözler var. Başkanımız buradan çıkmanın başarı olacağını söylemişti. Ben de aynı şeyi söylemiştim. Bunu başardığımız için de mutluyum. Bunu devam ettirebilmek çok önemli. Her sene buralarda olmak asıl hedefimiz. Biz her ne kadar böyle diyorsak da gönlümüzde yatan aslanı da herkes biliyor. Aslan seyircimizle birlikte bu işin üstesinden geleceğiz. İyi de bir Ocak ayı geçirmeyi planlıyoruz. Galatasaray camiası birbirini daha çok sevmeli ve daha güzel günlere gitmeli. Şu anda bu sevinci onlara yaşattığımız için biz çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, “Herkese güveneceksiniz, ama önce kendinize güvenmeniz gerekiyor. Cluj’un, İngiltere’de kazanmasını kimse beklemiyordu. Tecrübeli oyuncuların, garantilenmiş maçlarda oynaması doğru bir şey değil. Manchester’dan böyle bir şey beklemiyordum. Oyun içinde fazla olduğum için ben de yoruldum. Helal olsun, Galatasaray Yılmaz. Devre arasında ‘Bazen antrenörler konuşmaz’ dedim, ama sonra konuşmak zorunda olduğum bilinciyle hareket ettim. 1-1’i bulduktan sonra Cluj’dan da haber gelmeyince kendi işimizi kendimiz bitirmeye karar verdik. Sahada 4-1-3-2 gibi bir hal aldık. Daha da baskıyı artırmak gerektiğini söyledik. Amrabat’ın asisti ve Aydın’ın gol atmasına da çok sevindim. Oyuncuları korumak bazen önemlidir. Bazı maçlar camiayı bazı maçlar ülkeyi birleştirir. Ümit ederim bu maç öyle bir maç olmuştur” şeklinde konuştu.

TERİM İLKİ BAŞARDI
Galatasaray’ın başında 6’ıncı kez Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Fatih Terim, ilk kez gruptan çıkma başarısı gösterdi. Terim yönetimindeki Galatasaray, daha önce 4 kez elenmiş, 1 kez de UEFA Kupasına gitmişti.

Son güncelleme: android-time 01:4206.12.2012
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more