Reklamsız Sözcü

Sneijder açıklaması

'Yıllık 6-8 milyon eurodan bahsediliyor. Kulübün geleceğini düşünmeliyiz.'

android-time 09:47 12 Aralık 2012
Sneijder açıklaması
'Yıllık 6-8 milyon eurodan bahsediliyor. Kulübün geleceğini düşünmeliyiz.'

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Türk spor basınının son günlerde en çok konuşulan konularının başında gelen Wesley Sneijder hakkında ilk kez konuştu.

Fanatik Gazetesi'ne yaptığı açıklamada hafta sonu oynanacak Galatasaray derbisine gitmeyeceğini belirten Yıldırım, çok eleştirilen Krasic'le ilgili olarak da şunları söyledi:
“Sneijder için konuşulan paralara bu işler olmaz. 6-8 milyon eurolardan bahsediliyor. Hem de senelik. Böyle şeyler yaparsak takım içi dengeler sarsılır. Taraftarların böyle bir oyuncuyu istemesi normal ama biz kulübün geleceğini düşünmek zorundayız. Bu konuda daha fazla yorum yapmam. Aykut hoca ile konuşacağız. Vereceği liste doğrultusunda, ihtiyaçlarımıza göre transfer yapacağız.

Pazar günkü derbiye gitmeyeceğim. Zaten deplasmanlara gitmiyorum. Yani Galatasaray maçına özel bir durum değil. Fenerbahçe her maçı kazanmak için sahaya çıkar. G.Saray karşısına da kazanmak için çıkacaktır. Taraftarın bundan en ufak bir şüphesi olmasın. Ben bu takıma güveniyorum.

‘KRASIC’İ İKİNCİ YARI GÖRÜN'
Krasic’e yüklenmeyelim. bir senedir oynamıyor. CSKA Moskova'da süperstardı. Juventus'ta oynarken de çok iyi gidiyordu ama bir hoca değişikliği sonrası kulübeye düştü. Yedek kalınca doğru düzgün çalışmamış. Şu anda çok iyi çalışıyor, morali de gayet yerinde görünüyor.”

‘HER DERDİMİ DİNLER'
“Aykut Kocaman'la her şeyi konuşabiliyoruz. Evimdeki derdi de konuşuyorum, başka bir şeyi de… Herkes kapısını çalıp, konuşur. Aykut hocaya derdimi, fikirlerimi anlatabildiğim kadar kimseye anlatamadım. Sizinle her şeyi paylaşabilecek bir insan.

Yabancı futbolcuların, basın toplantılarında Türkçe konuşmaları için erken. Ama yabancı arkadaşlarımız ders alıyor, çaba sarfediyorlar. Kuyt ve Yobo Türkçe konusunda önde gidiyorlar. Kuyt neredeyse Türkçe konuşacak. Yobo da Türkçe şarkılar söylüyor.
Sow için ise ayrı bir parantez açmak istiyorum. Bence şu an oynadığının yarısını oynuyor. 10 senedir bu takıma gelen en iyi isimlerden. Krasic de yavaş yavaş takıma katılmaya başladı.”

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 09:4912.12.2012
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more