Reklamsız Sözcü

Günün kahramanları

Antalya'da trafik kazasında otomobilin çarptığı yaralı ambulans beklerken, çevredekiler 'yardım seferberliği' başlattı.

android-time 13:00 7 Aralık 2012
Günün kahramanları
Antalya'da trafik kazasında otomobilin çarptığı yaralı ambulans beklerken, çevredekiler 'yardım seferberliği' başlattı.

Kaza, merkez Kepez İlçesi Gazi Bulvarı’nda meydana geldi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (ATSO) çıkan 34 yaşındaki Elif Kahveci yolun karşısına geçmek istedi. Yaya geçidini kullanan Kahveci’ye, Rasim Ertek’in kullandığı 07 EEL 79 plakalı otomobil çarptı.

İŞTE GÜNÜN KAHRAMANLARI / VİDEO

Çarpmanın etkisiyle yere düşen Elif Kahveci’nin yardımına yoldan geçen vatandaşlar ile ATSO çalışanları koştu. Önce 112’yi arayan vatandaşlar daha sonra trafik akışını sağlamaya çalıştı. Bir vatandaş da yaralının başının altına elini koyarak asfalt zeminle temasını kesti. İki vatandaş ise cep telefonlarıyla yaralının yakınlarına haber verdi.

ÜŞÜMEMESİ İÇİN ÜZERİNİ ÖRTTÜ
Aradan dakikalar geçtikçe 112’yi arayan vatandaş sayısı arttı. Bu arada, vatandaşın biri soğuk asfaltta yatan yaralının üşümemesi için üzerini örttü. 112 ambulansı kazadan 20 dakika sonra olay yerine gelmesine rağmen yaralıyı almadan uzaklaştı. Yaralı kadın, 20 dakika sonra Özel Medisu Hastanesi’ne ait ambulansa alınarak tedavisi yapılmak üzere, ambulansın bağlı bulunduğu hastaneye kaldırıldı. Yaralının sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

AYNA ÇARPTI
Sürücü Rasim Ertek ise Elif Kahveci’nin aniden yola çıktığını, geri dönme konusunda da tereddütlü davrandığını öne sürerek, “Onun tereddütlü hareketi yüzünden duramadım. Otomobilin sağdaki aynası çarpınca yere düştü” diye konuştu.

SAĞLIK MÜDÜRÜ DOĞRULADI
İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, ambulansın gecikmesiyle ilgili olarak, 112’nin kayıtlarını incelediklerini ve vatandaşların defalarca 112 Acil Komuta Merkezi’ni aradığını belirlediklerini belirtti. Bilgin, “Kazanın olduğu saatte 4-5 yerde vaka olduğu için yaralıya müdahale edemedik. Ancak, özel hastaneden giden ambulansı da biz yönlendirdik. Önümüzdeki yıllarda istasyon sayısının artması için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more