Reklamsız Sözcü

Almanya buz tuttu!

Almanya'daki havaalanlarında önceki gün ve dün yaşanan buzlanmalar, hava ulaşımını felce uğrattı.

android-time 10:17 22 Ocak 2013
Almanya buz tuttu!
Almanya'daki havaalanlarında önceki gün ve dün yaşanan buzlanmalar, hava ulaşımını felce uğrattı.

Frankfurt havalimanını işleten Fraport şirketinin sözcüsü, havaalanında yaklaşık 200 seferin iptal edildiği, bunun sebebinin dün yapılamayan uçuşların olduğunu belirtti.

Lufthansa havayolu şirketinden yapılan açıklamada da gün boyunca hava trafiğinde aksaklıkların yaşanacağı ve Almanya’dan Avrupa ülkelerine yapılacak birçok uçuşun iptal edildiği ifade edilerek, yurt içinde uçacak yolculara trenle seyahat etmeleri tavsiyesinde bulunuldu.

Münih havaalanında da 126 seferin iptal edildiği bildirilirken, Leipzig ve Hamburg havaalanlarında bazı seferlerin iptal edildiği kaydedildi.

Berlin Tegel havaalanı sözcüsü Ralf Kunkel, Frankfurt ve Münih’teki durumdan dolayı birçok seferin ya iptal edildiği veya seferlerde gecikme olduğunu ifade etti.

Frankfurt havalimanı dün aşırı buzlanma sebebiyle bir süre kapatılmış, ancak akşam saatlerinde az sayıda uçuşa izin verilmişti.

Seyahat yapamayan yolcuların bir kısmı otellerde, çok sayıda yolcu da geceyi havaalanında geçirdiği bildirildi.

Öte yandan Avrupa’nın batısında hakim olan kar yağışı nedeniyle İngiltere ve Fransa’da da hava ulaşımı aksadı.Bu arada, uçaklara buzlanmaya karşı su ve alkol karışımı sıvı sıkıldı…

Son güncelleme: android-time 15:0222.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more