Reklamsız Sözcü

Berlusconi’nin davacısı ilk kez mahkemede

İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi'yi koltuğundan eden Faslı kız ilk kez hakim önüne çıktı.

android-time 10:16 15 Ocak 2013
Berlusconi’nin davacısı ilk kez mahkemede
İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi'yi koltuğundan eden Faslı kız ilk kez hakim önüne çıktı.

İtalya eski başbakanı Silvio Berlusconi’nin, Faslı Kerime el Mahrug ile 18 yaşından küçük olduğu bir dönemde para karşılığı cinsel ilişkiye girdiği ve hırsızlık suçlamasıyla tutulduğu emniyet müdürlüğünden kurtarmak için yetkilerini kötüye kullandığı iddiasıyla yargılandığı davanın duruşmasına, El-Mahrug da katıldı.

Berlusconi’nin son yıllarda başını ağrıtan ve kamuoyunda ‘Ruby’ davası olarak bilinen sürecin bugün görülen duruşmasına, davanın başrolünde yer alan ‘Ruby’ lakaplı Faslı Kerime El-Mahrug, savunma tarafının tanık olarak göstermesiyle ilk kez katıldı.

Duruşmada, savunma tarafı olarak Berlusconi’nin avukatı Nicolo Gheddini’nin, ülkenin seçim sürecinde olduğunu anımsatarak, duruşmalara bu dönem ara verilmesi talebini ilettiği bildirildi. Davanın savcısı Ilda Boccassini’nin ise Berlusconi’nin parti genel sekreteri olmadığını dolayısıyla başbakan adayı da olmadığını ifade ettiği ve davaya ara verilmeden devam edilmesi gerekliliğini belirttiği basına yansıdı.

Milano Adliyesi’ne nişanlısı ve avukatıyla birlikte gelen El-Mahrug’un adliyeye girişi, yerli ve yabancı pek çok gazeteci tarafından yoğun bir ilgiyle takip edildi.Davanın, geçen Ekim’de görülen bir duruşmasında Berlusconi, hakkındaki suçlamaları reddetmişti.

Eski başbakan Berlusconi için “Ruby” takma isimli Faslı eskort kız Kerime El Mahrug ile 18 yaşından küçük olduğu bir dönemde para karşılığı cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla 3 yıl ve hırsızlık suçlamasıyla tutulduğu emniyet müdürlüğünden kurtarmak için yetkilerini kötüye kullanmaktan ötürü de 12 yıl olmak üzere toplam 15 yıl hapis cezası isteniyor.

Son güncelleme: android-time 10:1915.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more