Reklamsız Sözcü

Clinton’ın durumu ‘çok iyi’

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın sağlığının 'çok iyi' olduğunu açıkladı.

android-time 16:06 1 Ocak 2013
Clinton’ın durumu ‘çok iyi’
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın sağlığının 'çok iyi' olduğunu açıkladı.

ABD’de doktorlar, beyni ve kafatası arasında bir kan pıhtısı keşfedilen Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın durumunun “çok iyi” olduğunu açıkladı. Doktorlar, kan sulandırıcısı için bir dozun belirlenmesinin ardından Clinton’ın taburcu edileceğini söyledi. 65 yaşındaki Dışişleri Bakanı geçtiğimiz günlerde bayılıp yere düşünce beyin sarsıntısı geçirmişti.

ABD Başkanı Barack Obama’nın başkanlığının Ocak ayında ikinci dönemine başlamasından önce Clinton dışişleri bakanlığından ayrılacak. New York’ta bulunan Presbyterian Hastanesi’nde tedavi gören Clinton’ın doktorları Dr Lisa Bardack ve Dr Gigi El-Bayoumi, Pazar günü çekilen MR’ın sağ kulağın arkasında, beyin ve kafatası arasında bir kan pıhtısına işaret ettiğini açıkladı. Doktorlar, bunun inme veya nörolojik bir hastalığına yol açmayacağını da sözlerine ekledi.

Doktorlar açıklamalarında, Dışişleri Bakanı’nın “neşeli ve doktorlar, ailesi ve çalışanlarıyla iletişim halinde” olduğunu belirtti. Sözcüsü Philippe Reines, doktorların kontrol muayenesi sırasında kan pıhtısını tespit ettiklerini aktarmıştı. Bayıldığı sırada Clinton’ın bir mide virüsünün kendisini susuz bırakmasından etkilendiği söylenmişti. Clinton yeniden işbaşı yaptığında Libya’nın Bingazi şehrinde bulunan ABD Büyükelçiliğine düzenlenen saldırıyla ilgili Kongre komisyonuna ifade verecek. Olayda ABD’nin Libya büyükelçisi ve 3 Amerikalı yetkili hayatını yitirmişti. Kendisi, Obama’nın ilk başkanlık döneminin başı olan, 2009 yılının Ocak ayında Dışişleri Bakanı olarak atanmıştı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more