Reklamsız Sözcü

Müzik grubuna toplu infaz

Hafta sonundan bu yana kendilerinden haber alınamayan bir müzik grubunun üyeleri, katledildikten sonra cesetleri bir kuyuya atıldı.

android-time 10:08 30 Ocak 2013
Müzik grubuna toplu infaz
Hafta sonundan bu yana kendilerinden haber alınamayan bir müzik grubunun üyeleri, katledildikten sonra cesetleri bir kuyuya atıldı.

Meksika, geçtiğimiz hafta sonu tüm üyeleri ortadan kaybolan müzik grubu “Kombo Kolombia”nın akıbetini merak ediyordu. Acı haberi, 18 üyeli “Kombo Kolombia’nın ölümden kaçan tek üyesi verdi.

Müzik grubu üyesi 17 kişinin cesetleri, ülkenin kuzeyindeki Nuevo Leon eyaletinde terk edilmiş bir çiftliğin kuyusunda bulundu.

Kolombiya tarzı müzik yapan “Kombo Kolombia”nın ölümden kaçan tek üyesi polisi, katliamdan haberdar etti. Silahlı kişiler tarafından kaçırılan müzik grubu üyeleri öldürüldükten sonra cesetleri 15 metre derinlikteki bir kuyuya atıldı. Olayla ilgili polise bilgi veren grup üyesi, minibüslerle kaçırıldıklarını ve 4 saat süren yolculuk boyunca sürekli darp edildiklerini dile getirdi.

Uyuşturucu kullanıp kullanmadıkları ve uyuşturucu çeteleriyle çalışıp çalışmadıkları sorularına maruz kaldıklarını belirten grup üyesi, terk edilmiş çiftlikte tüm grup üyelerine diz çöktürüldükten sonra başlarına tek kurşun sıkılarak infaz edildiklerini söyledi. Meksika polisi, müzik grubu üyelerinin neden öldürüldüğünü henüz bilmediklerini, soruşturmanını devam ettiğini açıkladı. 2007 yılında kurulan “Kombo Kolombiya” Kolombiya tarzı müzik yapıyordu. ABD sınırındaki Nuevo Leon eyaleti sık sık uyuşturcu çetelerinin hesaplaşmasına sahne oluyor.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more