Reklamsız Sözcü

‘Oğlunuz V yaka kazak giyorsa eşcinseldir’

Kıyafetle eşcinsellik arasındaki ilişkinin 'kodları' verildi.

android-time 12:02 16 Ocak 2013
‘Oğlunuz V yaka kazak giyorsa eşcinseldir’
Kıyafetle eşcinsellik arasındaki ilişkinin 'kodları' verildi.

Malezya Öğretmenler Kurulu ailelere kıyafetle eşcinsellik arasındaki ilişkinin ‘kodları’nı verdi. Hükümet de hazırlanan kılavuzun arkasında olduğunu açıkladı.

Malezya hükümet yetkilileri eşcinselliğin göstergelerini tespit ettiklerini iddia edip bunu bir bültenle ailelere iletti. Malezya Öğretmen Kurulu’na göre eğer erkek çocuklar V yaka akzak giyorsa çocukta eşcinsel eğilimleri olabilir.

Kılavuzda yazılanlara göre gençlerin tayt, açık renkli kıyafet giymesi de eşcinsel olabileceklerine dair kuvvetli bir işaret. Bunun yanında keskin hatlı fiziğe sahip erkeklerin de eşcinsel olma olasılığı yüksek.

Hükümet de öğretmenler kurulu tarafından hazırlanan kılavuzun arkasında. Eğitim Bakan Yardımcısı Mohd Puad Zarkashinot, bu kılavuzla homoseksüel, biseksüel ve transeksüelliğin belirtilerini erken teşhis edip yayılmasının önlenebileceğini söyledi.

Malezya’da bu kılavuzdaki yazılanları anlatmak için ülkede seminerler düzenleniyor. Zarkashinot kılavuzun çocukların daha sağlıklı yetişmeleri için hazzırlandığını söyledi.

Malezya’da eşcinsellik yasadışı olarak kabul ediliyor. Geçen yıl Lady Gaga’nın Born This Way klibi eşcinselliği teşvik ediyor diye sansürlenmişti. Uluslararası Af Örgütü İngiltere’deki Viktorya Dönemi Malezya’da şimdi yaşanıyor” diyerek hükümeti eleştirdi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more