Reklamsız Sözcü

Servetini kurtardı

Fransa'nın en zengin işadamı Arnault, Belçika'dan vatandaşlık hakkı alamadı ancak servetini taşımayı başardı.

android-time 17:59 24 Ocak 2013
Servetini kurtardı
Fransa'nın en zengin işadamı Arnault, Belçika'dan vatandaşlık hakkı alamadı ancak servetini taşımayı başardı.

Lüks eşya üreticisi Christian Dior ve Louis Vuitton markalarının sahibi Fransız işadamı Bernard Arnault’un servetinin önemli bir kısmını Belçika’ya götürdüğü iddia edildi.

Fransız “Liberation” gazetesinin haberine göre, Fransa’nın en zengin işadamı unvanına sahip Bernard Arnault, şirketlerinin geleceğini garantiye almak adına, kendisine ve 5 çocuğuna ait servetini komşu Belçika’ya taşıdı.

Gazetenin haberine göre, Bernard Arnault çocuklarının şirketteki paylarını Belçika’da bir vakıf aracılığıyla aktardı. Arnault’un ölmesi durumunda, çocuklar 10 yıl süreyle hisselerini satamayacak. Ünlü işaadamının, söz konusu uygulamayla şirketinin parçalanmamasını amaçladığı belirtildi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın yılda 1 milyon Euro’dan fazla kazananlardan yüzde 75 vergi alma girişimi sonrası Christian Dior ve Louis Vuitton’un sahibi Arnault, Belçika vatandaşı olmak için pasaport başvurusu yapmıştı. Ancak Belçikalı yetkililer, Bernard Arnault’un başvurusuna şu ana kadar olumlu yanıt vermedi.

63 yaşındaki Arnault, Amerikan ekonomi dergisi Forbes’ın listesine göre, dünyanın en zengin dördüncü adamı unvanına sahip. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın “zengin vergisi”ne tepki gösteren aktör Gerard Depardieu, Rusya vatandaşlığına geçerek Moskova’ya yerleşmişti. Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan ünlü film yıldızı Monica Bellucci de, Brezilya’ya yerleşeceğini açıklamıştı.

 

 

Son güncelleme: android-time 18:0124.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more