Reklamsız Sözcü

Telefon yüzünden canından oldu

Londra’da kardeşinin çalınan telefonunu geri almak isteyen 17 yaşındaki Doğan İsmail, bıçaklanarak öldürüldü.

android-time 18:27 1 Ocak 2013
Telefon yüzünden canından oldu
Londra’da kardeşinin çalınan telefonunu geri almak isteyen 17 yaşındaki Doğan İsmail, bıçaklanarak öldürüldü.

Geçtiğimiz cuma günü meydana gelen olayda, İngiliz basını göğsünden bıçaklanarak öldürülen Türk genci Doğan İsmail için ‘Cesur Doğan' ifadesini kullandı.

Londra'nın Walworth bölgesinde yaşanan olayda polis dört zanlıyı arıyor. İngiliz basınında çıkan habere göre, Doğan'ın 15 yaşındaki kardeşi Orhan'ın yolu kesilerek telefonuna zorla el kondu. İki gün sonra Orhan, “Buraya gelirsen telefonunu geri alırsın” yazılı bir mesaj aldı. Belirtilen adrese giden iki kardeşi, burada Orhan'ın okuldan tanıdığı üç genç karşıladı. İki kardeş telefonu geri isteyince, gençlerden biri Doğan’ı göğsünden bıçakladı.

 

Doğan'ın son sözleri: ‘Aman Allah'ım beni bıçakladın' oldu. Orhan olayı şöyle anlattı: ‘Telefonu geri vermesi gerekiyordu. Ama o ağabeyimin arkasından dolaşıp elinde bıçakla geri döndü. Ardından da ağabeyimi göğsünden bıçakladı.' İngiliz polisi olayla ilgili olarak Gambia doğumlu 15 yaşındaki Dawda Jallow adlı gence ulaşmaya çalışırken 39 yaşındaki bir kadınla 15 yaşındaki bir genci göz altına aldı.

Olayın yaşandığı yerde geçtiğimiz eylül ayında Shaun Chambers isimli bir öğrencinin daha öldürüldüğü açıklandı. 21 yaşındaki Chambers’ın ‘Peckham’lı Genç Silahlar Çetesi' ne mensup gençlerce öldürüldüğü iddia edilmişti. Londra’da 2012 yılında öldürülen sekizinci genç olan Doğan İsmail’in geçmişinde hiçbir çete bağlantısı olmadığı açıklandı.

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more