Reklamsız Sözcü

Irak’ta Kürtlere bombalı saldırı: 13 ölü

Kuzey Irak'ta Kürt hedeflere yönelik düzenlenen saldırılarda 13 kişi yaşamını yitirdi.

android-time 14:07 16 Ocak 2013
Irak’ta Kürtlere bombalı saldırı: 13 ölü
Kuzey Irak'ta Kürt hedeflere yönelik düzenlenen saldırılarda 13 kişi yaşamını yitirdi.

Kerkük kentinde Mesud Barzani’nin Kürdistan Demokratik Partisi bürosu  ve Tuzhurmatu kentinde Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) binasına bombalı saldırılar düzenlendi. Saldırılarda 13 kişi yaşamını yitirirken, 100’den fazla kişi de yaralandı.

Patlamaların ilki sabah saatlerinde Kürt nüfusunun ağırlıkta olduğu Rahimawa bölgesinde meydana geldi. Rahimawa’daki Kürdistan Demokratik Partisi bürosu önünde park halinde bulunan bomba yüklü araç patladı. Saldırıda 2 kişi yaşamını yitirirken, 20 kişi de yaralandı.

İkinci patlama ise kent merkezinde polis noktasında oldu. Patlamada 8 kişi yaşamını yitirirken, 50’den fazla kişi yaralandı.

TALABANİ’NİN PARTİSİNE DE SALDIRI 

Irak’ın Tuzhurmatu kentinde de, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) binası hedef alındı. Bombalı araçla düzenlenen patlama 3 kişi öldü, 37 kişi de yaralandı.

Patlama sonrası çevredeki binalar da zarar gördü. Saldırıların Kürt yönetimiyle Bağdat yönetimi arasında petrol ve diğer konulardaki anlaşmazlıkların giderilmesi için görüşmeler yapılmasının planlandığı bir dönemde düzenlenmesine dikkat çekildi.

Son güncelleme: android-time 14:1416.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more