Reklamsız Sözcü

Ergenekon hakimlerine suç duyurusu

Perinçek'in avukatı Cengiz'den Ergenekon Davası Hakimleri hakkında HSYK'ya suç duyurusu

android-time 15:31 16 Ocak 2013
Ergenekon hakimlerine suç duyurusu
Perinçek'in avukatı Cengiz'den Ergenekon Davası Hakimleri hakkında HSYK'ya suç duyurusu

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Avukatı Mehmet Cengiz, Ergenekon Davası'nın görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin başkan ve üyelir hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na(HSYK) suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusuna ilişkin İşçi Partisi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cengiz, Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin heyeti Köksal Şengün, Hasan Hüseyin Özese, Hüsnü Çalmuk, Sedat Sami Haşıloğlu, Ercan Fırat, Mehmet Uslu ve Nihat Topal hakkında müvekkili lehine olan belgeleri gizlemeleri ve karartmaları iddiasıyla HSYK'ya suç duyurusunda bulundu.

Açıklamada, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve üyelerinin, sanıklar lehine olan bazı belgeleri yaklaşık 4,5 yıldır sanıklardan, avukatlarından ve kamuoyundan gizlediği, bunun mahkeme üyelerince tutulan tutanaklarla itiraf edildiği, hakimlerin bu eylemlerinin görevin açıkça kötüye kullanılması olduğunu bilgisine yer verildi. Suçun failleri olan hakimlerin adil bir yargılama yapmasına olarak kalmadığını savunan Avukat Cengiz, “Suçları sabit olan daha hangi kanıtları saklamakta ve karartmakta olduğu bilinmeyen bu heyet hakkında HSYK'ya suç duyurusunda bulunarak, soruşturma açılmasını ve cezalandırılmalarını talep ettik” dedi. (ANKA)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more