Reklamsız Sözcü

ABD’den ‘İmralı görüşmesi’ açıklaması

ABD'den Ankara-İmralı görüşmeleriyle ilgili TARİHİ bir açıklamada geldi.

android-time 02:58 11 Ocak 2013
ABD’den ‘İmralı görüşmesi’ açıklaması
ABD'den Ankara-İmralı görüşmeleriyle ilgili TARİHİ bir açıklamada geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, İmralı’daki görüşmelerle ilgili, ”Görüşmelerin, genel anlamda pozitif bir gelişme olduğunu düşünüyoruz’ dedi.

Nuland, günlük basın toplantısında bir soru üzerine, Türk hükümetinin, ülkesindeki Kürt nüfusuyla ilgili konuyu etraflı biçimde ele almasını görmek istediklerini bir süredir belirttiklerini hatırlattı.

Nuland, ”Genel anlamda görüşmelerin pozitif bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. İç terör meselesini, Kürtler ve diğer marjinalleşmiş toplumlarla da temas kurarak çoklu açılardan, geniş bir yaklaşımla ele alması noktasında Türkiye’yi teşvik ediyoruz” dedi.

”Türk hükümeti, görüşmelerle ilgili herhangi bir yardım konusunda sizinle bağlantı kurdu mu?” sorusu üzerine Nuland, hükümetin kendilerini genel anlamda bilgilendirdiğini söyledi.

‘TÜRKİYE’NİN YANINDAYIZ’

ABD olarak, PKK ile mücadelesinde Türkiye’nin yanında olduklarını anımsatan Nuland, ”Bu konularda kendilerine desteğimizi sürdürüyoruz. Elde ettikleri herhangi bir ilerleme bizi daima ilgilendirir” dedi.

‘DESTEK VERİRİZ’

Victoria Nuland, benzer bir soru üzerine, Türk hükümetinin kendilerinden herhangi bir destek taleplerine açık olduklarını kaydetti.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more