Reklamsız Sözcü

‘AKP, ecdat tokadını yemelidir’

Bahçeli Söğüt'te konuştu: AKP, buradan kalkan ecdat tokadını yemelidir

android-time 17:59 24 Ocak 2013
‘AKP, ecdat tokadını yemelidir’
Bahçeli Söğüt'te konuştu: AKP, buradan kalkan ecdat tokadını yemelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim çalışmalarını Bilecik’in Söğüt İlçesi’nde verdi. Bahçeli, “AKP buradan kalkan ecdat tokadını yemelidir” dedi.

Ankara’dan karayoluyla Söğüt’ee gelen Devlet Bahçeli, ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı. Bahçeli ilk olarak Söğüt ilçesindeki Ertuğrulgazi Türbesi’ni ziyaret etti. Bahçeli, partisinin genel başkan yardımcıları ve milletvekilleriyle birlikte Ertuğrulgazi’nin kabri başında dua okudu.

24 OCAK TARİHİ ÇOK ANLAMLI
Türbe ziyareti ardından Söğüt Kaymakamlığı önüne gelen Devlet Bahçeli burada halka hitaben konuşma yaptı. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı mitingde 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde MHP’nin seçim çalışmalarını Sögüt’te başlattıklarını belirten Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün buraya Milliyetçi Hareket Partisi’nin Mahalli İdareler Seçimleri için yapacağı çalışmaları başlatmak ve ilk adımı atmak amacıyla toplandık. Partimiz açısından 24 Ocak tarihi çok anlamlıdır. Tam 20 yıl önce, yani 24 Ocak 1993’de, 12 Eylül ihtilalından sonra kurduğumuz Milliyetçi Çalışma Partisi, yapılan bir olağanüstü kongreyle asıl ismine kavuşmuş ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin tarihsel devamlılığı bu sayede sağlanmıştır. Bu önemli yıldönümünde Söğüt’teyiz ve Söğüt’ten Mahalli İdareler Seçimleri için çalışmalarımızı hız ve heyecanla başlatıyoruz. Ayrıca Söğüt, 400 çadırlık Türkmen topluluğunun cihan devletinin mayasını çaldığı yerdir. Biz de dünün imrenilecek akıl, zekƒ ve mertlikle özdeşleşmiş bu tarihi hadisesinden aldığımız ilhamla başta Söğüt ve Bilecik olmak üzere ilçe, il ve büyükşehir belediyelerine talibiz. Bunun için milletimizin ve sizlerin huzuruna çıkıyoruz. Kutlu ecdadımıza vizyon çizen, geleceğini şekillendiren, fütuhatlarının yönünü belirleyen milli ve manevi ihtişamın merkez üssü elbette Söğüt’tür. Yaklaşık 9 bin kilometrekarelik toprak alanından, 24 milyon kilometrekarelik imparatorluğa ulaşılması Söğüt ruhuyla, Söğüt felsefesiyle ve Söğüt bağlılığıyla mümkün olmuştur. Burası Türk milletinin kalbinin attığı yerdir. Söğüt bir başlangıçtır, ama en hayırlı başlangıçlardandır.Söğüt ikinci Ergenekon’dur, ikinci Türeyiş Destanı’dır, yakın veya uzak coğrafyalara tebliğ edilen Oğuz Destanı’nın ağırlık merkezidir.”

“TÜRKİYE BURADAN SİLKİNMELİ”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türklüğün Sögüt’ten yeni bir çıkış yapması gerektiğini anlatırken, “Buradan Türk milleti yeni bir başlangıca mührünü vurmalı, bu yönde tercih kullanmalıdır. Türkiye, buradan silkinmeli, buradan kuşatmayı yarmalıdır. AKP buradan kalkan ecdat tokadını yemelidir. İhanet, buradan Anadolu’nun her köşesine yayılacak iradeyle titremeli ve sinmelidir. Müzakereciler Söğüt’ten fışkıran ve Hakkƒri’ye kadar sirayet eden azametle tanışmalıdır. Teröristler, acizler, korkaklar, pısırıklar, katile kucak açan uğursuz yüzler, BOP’cular, sömürgeciler Söğüt’ten patlayacak milli volkanla karşılaşmalıdır” diye konuştu.

MHP olarak önümüzdeki yerel seçimleri Türkiye’nin içine düşürüldüğü kötü gidişattan çıkması için tarihi bir kavşak olarak gördüklerini ifade eden Devlet Bahçeli, “Söğüt bunun için bir milattır, bir dönüm ve karar noktasıdır. Buradan yola çıkışımızın esası budur. Dört yüz çadırlık bir Türkmen varlığı nasıl ki milletimizin yüz akı, gurur tablosu ve zafer tacı olmuşsa, biz de aynısını bir kez daha tekrarlamak ve Türkiye’yi darlık ve buhrandan çıkarmak istiyoruz” dedi.

“BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN’I İNŞA EDİYORLAR”
PKK ile yapılan müzakerelerin sıradanlaştığını savunan Devlet Bahçeli, “İmralı canisiyle görüşmek moda oldu” diyerek şu şekilde konuştu:

“Teslim müzakereleri yapmak sıradanlaştı. Eli kanlı canilerin, hiçbir şey yaşanmamış gibi makbul, samimi ve çözüm yanlısı kişiler olarak propagandası yapıldı. Türkiye ne olduğu belli olmayan, neleri ihtiva ettiğini kimsenin itiraf edemediği ve muhteviyatını açıklayamadığı çözüm tüneline sokuldu. Bağımsız Kürdistan’ı inşa ediyorlar, ama bunu çözüm kılıfına saklıyorlar. PKK’yı affetmeye hazırlanıyorlar, şahadetler üzerinden el sıkışarak İmralı canisinin serbest bırakılması için türlü kurnazlıklara başvuruyorlar, ne var ki bunları çözüm etiketiyle kapatmaktan da geri durmuyorlar. Türkiye deyim yerindeyse kapana kısılmış, çaresizliğin dehlizine düşürülmüştür. AKP hükümeti İmralı’yı kendisine kubbe ve hacet kapısı yapmıştır. İhanetin ismi ‘süreç’ olmuş, İmralı canisinin sıfatı ‘figür’ şeklinde ifadelendirilmiş, devlet organları ‘enstrüman’ olarak isimlendirilmiştir. Başbakan Erdoğan medya üzerinden bölücü teröre bir yalvarmadığı kalmış rica, minnetle 29 yıldır elinde silah tutan cinayet örgütünden pişmanlık göstermesini ve silahını bırakmasını talep etmiştir. Türk devleti resmen ele, ayağa düşürülmüştür. Milli benliğimiz yaralanmış, milli şahsiyetimiz hırpalanmıştır. Türk milleti arkası arkasına sırtından hançerlenmiş, sadakatsizler, vefasızlar, yüzsüzler, köksüzler ve vicdansızlar hiç olmadığı kadar cüret ve ivme kazanmıştır. Açıkça söylemeliyim ki, çözüm sözleriyle Türk milleti bölücü teröre kurban verilmek istenmektedir. Gündem içinde en çok konuşulanlar İmralı, İmralı canisi, Kandil, PKK, BDP, sözde Kürt sorunu olarak görülmektedir. Sanki Türkiye’nin başka bir meselesi kalmamıştır. İmralı canisine televizyon hediye eden, bölücü dayatmaları taksit taksit karşılayan Başbakan Erdoğan, vatandaşlarımızın ekmeğe bile muhtaç hale geldiğini anlamamakta, anlamak istememektedir.Üzülerek şahit olmaktayız ki, milletin birlik ruhuna sahip çıkmak Başbakan’a göre şeytan işidir. Türkmen’in, Yörüğün, kısaca Türk’ün hakkını ve hukukunu savunmak Başbakan’a göre şeytanın yoludur. Ancak katile sarılmak çözüm, örgütüne hoşgörülü yaklaşmak barış adımları olup iyi niyet olarak takdim edilmektedir. Buradan diyorum ki: böyle bir çözüm batsın, böyle bir barış olmaz olsun.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasının ardından kalabalığa kırmızı karanfiller attı. Söğüt’teki bir parkta çay içen Bahçeli, esnaf ziyaretlerinin ardından Ankara’ya hareket etti.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more