Reklamsız Sözcü

Arınç’tan teşekkür

Arınç : "Diyarbakır'daki törenler olaysız geçti. Teşekkür ederim"

android-time 14:24 18 Ocak 2013
Arınç’tan teşekkür
Arınç : "Diyarbakır'daki törenler olaysız geçti. Teşekkür ederim"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Partisinin MKYK toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fransa’da öldürülen 3 PKK’lı kadının dün Diyarbakır’da gerçekleştirilen cenaze törenlerine ilişkin Arınç “Ben de binlerce, on binlerce Diyarbakırlı’nın bu üç kadının cenazesine büyük bir saygı gösterdiklerini, hiçbir taşkınlık yapmadıklarına şahit oldum. Bundan dolayı seviniyorum çünkü herkesin beklentisi bir taşkınlık, bir saldırı, bir provokasyon olabilir mi korkusuydu. Kendilerine yakışanı yaptılar. Çok büyük bir olgunluk içerisinde cenazelerin defnine yardımcı oldular. Diyarbakır’dan beklediğimiz buydu, halkından beklediğimiz buydu. O insanların cenazelerine insani açıdan büyük bir olgunlukla sahip çıktılar. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Arınç Fransız polisinin söz konusu olayı örgüt içi hesaplaşma olarak göstermeye çalıştığı yönündeki iddiaların olduğunu sorusuna ise  “Hiç bilemem, olay ortaya çıksın, aydınlansın; biz de ne olduğunu bilelim” diye cevap verdi.

Son güncelleme: android-time 15:3218.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more