Türkiye'nin bağımsız haber sitesi!

Sözcü Hayat
Askerlik ayrımı

Askerlik ayrımı

Ocak 18, 2013 |

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin bu soruyu yanıtsız bıraktı.

Sozcu.com.tr

CHP Milletvekili Oktay Ekşi’nin “İktidar mensuplarıyla yüksek makam sahiplerinin çocukları neden çatışma bölgelerinde askerlik yapmaz?” sorusunu İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin yanıtlayamadı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin 2 Eylül 2012 tarihinde PKK tarafından Beytüşşebap ilçesindeki Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Karakoluna yapılan saldırı nedeniyle yöneltilen: “Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan, Bakan, Milletvekili, Üst düzey bürokrat ve AKP Merkez Yöneticileri ile emekli yahut muvazzaf General, Amiral  gibi önde gelen kişilerin çocuklarının askerlik hizmetini, çatışma bölgelerinden gerilerde yaptığı doğru değilse, bu iddiayı çürütecek somut örnek verebilir misiniz?” sorusuna  “Evet, bu dediğiniz nitelikteki yüksek düzeyde makam sahibi kişilerin çocuklarından ….. şu tarihte şurada, öteki de bu tarihte burada askerlik görevini ifa etmişlerdir” türü bir yanıt veremedi.

Şahin, İstanbul CHP Milletvekili Oktay Ekşi’nin Başbakan tarafından
yanıtlanması istemiyle verdiği Yazılı Soru Önergesinin içerdiği yukarıdaki soruyu “yanıtsız” bıraktı.

Önerge sahibi Oktay Ekşi, “Gizli bir el öteden beri bizim siyasilerimizin ve üst düzey makam sahiplerinin çocuklarının tehlikeli bölgelerde askerlik yapmasını    başarıyla önler. Ama arada Dışişleri Bakanı koltuğunda otururken ve terörün en  yoğun olduğu sırada, oğlunun sıcak çatışma bölgesinde askerlik yapmasına hiçbir şekilde karşı çıkmayan Prof. Dr. Mümtaz Soysal gibiler de vardır” dedi.
Etiketler: , , , , , ,

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

 • cebelitarikbogazi

  ey millet senin evladını ölüme gönderiyorlar.
  sen hala akp.ye oy veriyorsun..KENDİNİ SORGULADIN MI HİÇ?
  BEN NEYİM?  köle mi hayvan mı insan mı?
  ………… evladının vebali biraz da senden sorulacaktır..o ölen ve şehit olan 20 yaşındaki …………. ismindeki evladın sendende davacıdır..
  Anne,,baba bizi ölüme gönderen partiye sen hangi yüzle OY VERİP onu tasdik ettin.?
  Allah,tan korkup bizden ve bizim gibi şehit olanlardan HİÇ Mİ UTANMADINIZ?
  BAK SORUYA CEVAP VEREMEYEN İŞİŞLERİ BAKANI.!!
  ANLA MİLLET ANLA..UYAN VE AKP.Yİ SANDIKTAN SİİİİLL..yoksa gün geçtikçe o sizi ve benzerlerinizi HAYATTAN SİLİYOR..

  • Kerem Oğuz Delikara

   AKP sempatim yoktur ama, Arkadaşım CHP’nin Hükümet kurduğu dönemde, RP’de, MHP’de, DP’de hangi hükümette gördün Bakanın başkanın çocuğunun, yeğeninin Şırnakta askerlik yaptığını, Bu konunun partiyle bir ilgisi yok, Düzenbazlık, görevi kötüye kullanma, elindeki gücü kendi menfaatine uydurma bizim genetik özelliğimizdir. Hangi yönetici bu devleti kurtarır inancın var  bilemiyorum ama sana garanti veriyorum ; Türk olmanın aslı gelenin DAİMA gideni aratacak olmasıdır.

   • http://www.facebook.com/mustafakemal.simsek1 Mustafa Kemal Şimşek

    KEREM OĞUZ YANLIŞ YORUMLAR YAPIYORSUN. SİLMELİSİN BU YORUMUNU. O BAHSETTİĞİN ŞEYLER GERÇEK TÜRKLERDE MEVCUT DEĞİLDİR. TÜRKLER ADINA KONUŞMA.

    • Ali paksoy

     merhaba Mustafa Kemal Şimşek…. bir sosyolog olarak Kerem Oğuz delikara’nın yorumunun gerçek olduğunu söylemeliyim…. Gerçek türk, yandan türk, ortadan türk diye birşey yok.. araştırma yapın lüten

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100000708272716 Fatihan Atik

  O kadar aradım sadece bir kişi bulabildim…
  İşte haber linki:
  http://arsiv.sabah.com.tr/1997/01/05/f15.html

 • YILDIRIM_35

  Sayın Oktay Ekşi aynı soruyu size soruyorum. Ailenizken kaç kişi mevcut bölgelerde askerlik yapmıştır.

 • cebelitarikbogazi

  TEŞEKKÜR EDERİM..SYN.VE DEĞERLİ EDİTÖR BEY.
  yorumumu yayınlamışsınız..
  engüzel günler hayırlısı ile sizin olsun.sevdiklerinizin olsun.
  OLMAZ BÖYLE ŞEY demiştik.ama OLDU..HAYALDİ GERÇEK OLDU..
  SİZ BİR AZİZ,SİNİZ…gerçekten diyorum.

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003575967967 Umut Sahin

  luzumsuz bir soru o cocuklari ne yapacaksiniz o cocuklarin babasi nerde yapmis onlari aciklasinlar ya ordu evindedir yada pasa yaninda guya