Reklamsız Sözcü

CHP’de karar günü

CHP’nin bugün toplanacak MYK’sında Hüseyin Aygün konusu ele alınacak.

android-time 10:12 23 Ocak 2013
CHP’de karar günü
CHP’nin bugün toplanacak MYK’sında Hüseyin Aygün konusu ele alınacak.

Deniz Ayhan/Sozcu.com.tr

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çin ziyareti sırasında CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Fransa’da öldürülen 3 PKK’lı kadından biri olan Sakine Cansız’ın evine taziyeye gitmesi ve Twitter’da yazdığı Kurtuluş Savaşı’nda ‘Rumlara etnik temizlik oldu’ mesajı büyük tepki aldı.

Çin seyehatinin ardından Kılıçdaroğlu ve Aygün karşı karşıya gelemedi ancak Kılıçdaroğlu, Aygün’ün kendisini telefonla aradığını ve randevu istediğini, randevu verip dinleyeceğini belirtti.

AYGÜN: ‘GEREĞİNİ YAPARIM’

Aygün’ün kendisine karşı bir karalama kampanyası yürütüldüğünü, partiye zarar vermemek için ‘gereğini yaparım’ teminatı verdiği belirtiliyor.

Daha önce PKK’lılar tarafından kaçırılan ve kendisini kaçıranları ‘iyi çocuklar’ olarak tanımlayan Aygün’e partisinin diğer milletvekilleri ‘kredisini tüketti’ gözüyle bakıyor.

CHP'nin bugün toplanacak MYK'sında da Aygün konusunun ele alınacağı ifade edildi.

Kılıçdaroğlu'nun Hüseyin Aygün konusunda nasıl bir adım atacağı merakla beklenirken, MYK ise ikiye bölündü.

Bazı üyeler Aygün’den yana oy kullanır ve Aygün hakkında işlem yapılmasının partide kırılmalara yol açacağını belirtirken, bazıları ise Aygün’ün partiyi her seferinde zor duruma düşürdüğünü belirtiyor. Ayrıca bugünkü MYK’da Aygün ile tartışan milletvekilleri  Dilek Akagün Yılmaz, Tanju Özcan ve Şevki Kulkuloğlu'nun da disipline sevk edilebileceği belirtiliyor.

 

Son güncelleme: android-time 10:3523.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more