Reklamsız Sözcü

‘Bu millet davar değil’

Kamer Genç'ten Erdoğan'a: Bu millet davar değil ki tek başına güdeceksin

android-time 17:26 18 Ocak 2013
‘Bu millet davar değil’
Kamer Genç'ten Erdoğan'a: Bu millet davar değil ki tek başına güdeceksin

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın başkanlık sistemini getirmek istediğini belirterek, “Bu millet davar değil ki tek başına güdeceksin” dedi.

Kamer Genç, Antalya’nın Finike İlçesi’nde partililerle görüştü. CHP İlçe Teşkilatı’nı ziyaretinde konuşan Kamer Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, TBMM’de 326 milletvekili sayesinde her şeyi yaptığına değinerek, Başbakan’ın ‘Başkanlık Sistemi’ni getirmek istemesini millete karşı saygısızlık olarak nitelendirdi. Kamer Genç şöyle konuştu:

“Tayyip Bey diyor ki, ‘Başkanlık sistemini getireceğim. Hem parti genel başkanı hem de başkan olacağım. Hem kanunları ben yapacağım. İstediğimin görevine ben son vereceğim. Bu tavır millete saygısızlıktır. Millet davar değil ki tek başına güdeceksin. Şimdi de birçok yetki elinde. 326 milletvekili sayesinde her şeyi yapıyor. Milletvekillerinin parmakları hep kirli işleri temizlemek için kalkıyor ama parmakları da artık çok kirlendi.”

ATATÜRK’ÜN MOZOLESİNİ BİLE KALDIRABİLİRLER

İktidarın, Atatürk’ün bütün eserlerini yok etmeye çalıştığını öne süren Kamer Genç, Atatürk’ün saygı duyduğu büyük bir devrimci olduğuna değinerek, “İnsanlarımız nankör. Mevcut iktidar Atatürk’ün bütün eserlerini yok etmeye, bir yandan da cumhuriyetin bütün kurumlarını yok etmeye çalışıyor. Yarına dair korkum Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesini bile kaldırabilirler” diye konuştu.

TAZİYE İNSANİ BİR DUYGU

Kamer Genç, bir gazetecinin, “CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün teröristin ailesine taziye ziyaretinde bulunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine, “Kendi düşüncesi. Bu insani bir duygu. Başsağlığı dilemesinde anormal bir durum yok, ancak bunu Twitter’dan reklam ederek yapmasını doğru bulmuyorum. Ben daha çok, Aygün’ün Ege ile ilgili söylediklerini tasvip etmedim. Rum etnik temizliği konusunda söylediklerine karşı çıkıyorum” dedi.

Kamer Genç, daha sonra beraberindeki grupla birlikte Finike Kaymakamı Mesut Yakuta ile Finike Belediye Başkanı AKP’li Nail Dülgeroğlu’nu makamlarında ziyaret etti.

Son güncelleme: android-time 17:3018.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more