Reklamsız Sözcü

“Başka istifalar gelebilir”

CHP'den istifa eden Fırat, partide başka istifaların da gelebileceğini düşündüğünü söyledi.

android-time 12:34 29 Ocak 2013
“Başka istifalar gelebilir”
CHP'den istifa eden Fırat, partide başka istifaların da gelebileceğini düşündüğünü söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in TBMM’de ana dilde savunmaya imkan tanıyan tasarının görüşmeleri sırasındaki söylediği ”Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz” ifadeleri üzerine CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, bu söylemlerin devam etmesi üzerine, CHP’de başka istifaların da gelebileceğini düşündüğünü belirtti.

AKP’YE Mİ KATILACAK?

AKP’ye katılacağı iddialarını dedikodu olarak değerlendiren Fırat, siyasete bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini belirtti.

İstifasının ardından CHP Mardin’in Ömerli Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ’ın da istifa ettiğinin anımsatılması üzerine Fırat, Altındağ’ın da kendisi ile aynı duyarlılıkta davranıp istifa ettiğini düşündüğünü belirtirken,  “Eğer CHP içinde, bu benim istifama neden olan olaylar ve söylemler devam ederse, duyarlı istifaların gelebileceğini düşünüyorum” dedi.

Hayal kırıklığı yaşamadığını tam aksine mutlu olduğunu belirten Fırat, mutluluğunun nedeni olarak şu cümlelere yer verdi: ‘Türkiye’de artık bir gerçeğin tartışılma ortamı yaratıldı. Bu yüzden tam tersine doğru yaptığım kanaatindeyim. Bunlar artık konuşulmalı, parti içinde de bulanıklık vardı, bu da netleşmeli” Fırat aynı zamanda CHP’li bir grubun İşçi Partisi’ne katılacağına yönelik haberlere ilişkin, “Bazı milletvekillerinin söylemleri İşçi Partisi söylemleriyle örtüşüyor” dedi.

Son güncelleme: android-time 13:2229.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more