Reklamsız Sözcü

CHP’li vekil isim verdi, Davutoğlu yalanladı

Davutoğlu, Suriye'de 4 Türk pilotunun esir edildiği iddialarını yalanladı

android-time 17:13 4 Ocak 2013
CHP’li vekil isim verdi, Davutoğlu yalanladı
Davutoğlu, Suriye'de 4 Türk pilotunun esir edildiği iddialarını yalanladı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye’de 4 Türk pilotunun esir edildiği iddialarının doğru olmadığını söyledi. Davutoğlu, bu tür haberlerin kamuoyunu manipüle etmeye yönelik olduğunu açıkladı. Teröristbaşı Abdullah Öcalan’la ilgili yapılan görüşmeler konusunda ise Davutoğlu, terörün çözümü konusunda bölgesel ve uluslararası alanda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Genelkurmay Başkanlığımız gayet açık, sarih; hiçbir şüpheye mahal bırakmayan bir açıklama yaptı. TSK'nın disiplini herkesçe bilinirken, herhangi bir şekilde şahsi bir teşebbüsün yapılması mümkün değilken, tekrar tekrar bu haberlerin, çoğu dış kaynaklı bu haberlerin manipülasyon amaçlı basında yer almasını yadırgıyoruz.

Ama daha çok yadırgadığımız böylesine temelsiz haberlere dayalı olarak ana muhalefet partisinin, bu tarz soru önergeleriyle sanki gerçek payı varmış gibi Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ni uluslararası alanda zor durumda bırakacak bu şekilde açıklamalarda bulunmasıdır.

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıkladığı gibi kesinlikle hiçbir Türk askeri, Türk subayı Suriye'de herhangi bir sebeple bulunmamaktadır. Açıklama son derece nettir, sarihtir.

Bu şekilde yapılan spekülasyonların hepsi hem iç hem dış kamuoyunu manipüle etme amaçlıdır. İrfanına güvendiğimiz halkımız ve kamuoyunun bu tür manipülasyonlara karşı uyanık olması ve bu manipülasyonları yapanları da kınamasını rica ederiz.”

 

Son güncelleme: android-time 17:1804.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more