Reklamsız Sözcü

Bahçeli’ye alaycı yanıt

Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında, Bahçeli'nin matematik bilgisini övdü!

android-time 11:51 16 Ocak 2013
Bahçeli’ye alaycı yanıt
Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında, Bahçeli'nin matematik bilgisini övdü!

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

BAHÇELİ’YE ALAYCI YANIT

Erdoğan konuşması sırasında kendisini eleştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye alaycı bir yanıt vererek, “MHP Genel Başkanının iftira ve hakaretlerine itibar etmeyeceğimize beyan ettik. Söylediklerini onun çirkin üslubuyla aktarmam mümkün değil. Bu muhteşem matematik yeteneğinden ve siyasi çözümlemelerinden dolayı sayın Bahçeli’yi tebrik ediyorum. Sayın Bahçeli, sorun Başbakan’da veya millette değil, sorun sizde. Millet Başbakan’ı anlıyor ama siz anlamıyorsunuz. CHP sürekli milletin tercihlerini aşağılıyor, MHP de aynı yola girmiştir. Millete bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam ne demekse bu da odur.” dedi.

AYGÜN VE KILIÇDAROĞLU

Öte yandan Hüseyin Aygün konusunda da konuşan Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da Aygün üzerinden yüklendi. Erdoğan, “CHP Genel Başkanı o milletvekilinden daha farklı bir zihniyete sahip değildir” dedi.

ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI

2013 ile birlikte seçim heyecanını canlı hissettiğimiz bir döneme girdik. Muhalefet 10 yıl boyunca yaptıkları gibi insan merkezli bir siyaset güdemeyeceklerdir. Onlar bizle hizmette yarışamaz. Biz de onlarla karalama siyasetinde yarışamayız. Biz yine yaptıklarımızla halkın karşısına çıkacağız. Biz devam eden projelerimizle milletimizden yetki isteyeceğiz.

Elbette muhalefetin kasıtlı olarak yaydığı yalan, karalama kampanyalarıyla karşılaşacağız. Milletimizin yalanlara itibar etmemesi için anında yalanların delil ve belgelerini müfterilerin suratına çarpacağız.

Bizler bu makamlara paye sahibi olmak için gelmedik. Ağır sorumlulukları ifa için geldik.

Son derece hassas bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’de terör sorununun çözümüyle ellerindeki rantı kaybedecek çevreler var. Bunlar her yola tevessül edeceklerdir, ediyorlar. Milletimizin bunlara itibar etmemesi için teşkilatımız bu söylentilerin üzerine gitmeli.

AKP hükümeti olarak yasaların dışında, milletimizin değerleriyle uyumlu olmayan hiçbir iş ve çabanın içinde olmadık, olmayız.

Acıyı dindirmek için, Türkiye’nin ayağına bağ olan sorunu sonlandırmak için ne gerekiyorsa meşru dairede onu yapıyoruz. Bize bu anlayış dışında atfedilen her niyet iftiradır.

Bu süreçte herkes sorumluluklarının farkında olmalı, hassas olmalı. Bu süreç samimiyet testidir. Kimin barıştan yana olduğunu gösterecek bir süreçtir. Çözümü bütün kalbimizle arıyoruz, bunun için de vakarımızdan asla vazgeçmeyiz.

Terörle mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Terör örgütü silahını bırakana kadar güvenlik güçlerimiz operasyonlara devam edecek.

Yarın ve öbür gün, Diyarbakır, Tunceli, Kahramanmaraş ve Mersin’de yapılacak gösterilerde güvenlik güçlerimiz teyakkuzda olacaktır. Siyasetçiler de dikkatli olmalıdır. Bu süreç samimiyet sınavıdır. 75 milyon kimin nerede duracağını iyi görecektir.

BDP, Türkiye’yi sorumlu tutmak gibi kışkırtıcı bir tavrın içine girdi. Bu ucuz siyasettir. Biz bunu yutmayız.

CHP, Ege’de Rumlara etnik temizlik yapıldı diyen bir partidir. CHP Genel Başkanı, hemşehrisi olan milletvekilinden farklı bir zihniyete sahip değil. Çünkü gizli ajandası var. O ajandayı asla açamaz. O koltuğa oturduğu andan itibaren Türkiye’yi gazetecileri hapse atan ülke olarak dünyaya ilan etti. Çin’den bile daha fazla gazeteci tutuklu dedi, şimdi kendisi Çin’de, orada araştırsın.

Terör örgütüne taziyeye giden milletvekiline ayar vermeye çalışıyor. Kusura bakmasın, üzüm üzüme baka baka kararır.

Muhalefet kendi hezeyanlarıyla meşgul olabilir, biz çalışmaya devam edeceğiz. Irk, dil ve din ayrımını asla kapımızdan içeri sokmayacağız.

Son güncelleme: android-time 17:1716.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more