Reklamsız Sözcü

Eşit hizmet!

Çevre Bakanlığı tarafından dağıtılan çöp kamyonlarından 177’sinin AKP’li, 12’sinin ise CHP’li belediyelere verildiği ortaya çıktı.

android-time 15:35 17 Ocak 2013
Eşit hizmet!
Çevre Bakanlığı tarafından dağıtılan çöp kamyonlarından 177’sinin AKP’li, 12’sinin ise CHP’li belediyelere verildiği ortaya çıktı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 217 belediyeye dağıtılan çöp kamyonlarından 177'sinin AKP'li, 15'inin MHP'li ve sadece 12'sinin CHP'li belediyelere verildiğini belirtti.

Günaydın yaptığı yazılı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bütçesinde öngörülen çevre ile ilgili olarak karşılıksız yardımlar gerçekleştirebilme yetkisini “partizanca” kullandığını ifade etti.

Bu iddialarının Bakanlığın belediyelere dağıttığı çöp kamyonu sayıları incelendiğinde somut bir şekilde açığa çıktığını ifade eden Günaydın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın soru önergesine verdiği yanıtı gündeme getirdi. Bayraktar'a Bakanlığın kurulduğu 4 Temmuz 2011 tarihinden 2012 yılının Kasım ayı sonuna kadarki süreçte ‘çevre kirliliğinin giderilmesi için hangi belediyelere, toplam kaç adet çöp toplama kamyonu yardımında bulunulduğunu' sorduğunu ifade eden Günaydın, “Önergemize 8 Ocak 2013 tarihinde verilen yanıtta, belirtilen süre içinde toplam 217 belediyeye dağıtılan çöp toplama araçlarının listesi verilmiştir. Liste üzerinde tarafımızca yapılan incelemede 217 belediyenin 177'sinin AKP'li, 15'inin MHP'li ve sadece 12'sinin CHP'li belediyeler olduğu görülmüştür. Rakamlar gerçeği acı bir şekilde gözler önüne sermiştir. CHP'li belediyelerin çevre yatırımlarının açılışının Başbakan tarafından yapılacağını İller Bankası A.Ş.'nin kendilerine yazdığı yazıdan öğrenen ve kaba partizan adaletsizliğe muhatap olan CHP'li belediyeler halka hizmet etme kararlılığı içindedirler” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more