Reklamsız Sözcü

Büyükşehir belediye başkanı AKP’ye geçti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba AKP'ye katılıyor.

android-time 11:33 22 Ocak 2013
Büyükşehir belediye başkanı AKP’ye geçti
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba AKP'ye katılıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba AKP’ye katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AKP grup toplantısında rozet takarak AKP’li oldu.

Erdoğan'ın grup konuşması öncesinde AKP rozetini taktığı Fakıbaba, yaptığı konuşmada, “Sizleri, arkadaşlarımı, ailemi özlemiştim. Bana bu fırsatı verdiniz size yürekten teşekkür ediyorum, minnettarım. Sizin hoş görünüz ve büyüklüğünüz bana bu fırsatı verdi. Şu anda hem bende hem de Urfa'da müthiş bir bayram var. İnanın bu bayramın sebebi sizsiniz. Size ne kadar teşekkür etsem azdır” ifadelerini kullandı. Fakıbaba sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buraya gelişim sadece ve sadece bir makam değildir. Buraya geliş amacım AKP'nin şanlı üyeliğini alabilmektir. İnşallah bundan sonra sizin ve partimin emrinde oalcağım. Bir nefer gibi çalışacağım. Bu bayram benim için en önemli, en güzel makam.”

Fakıbaba, 2004 yılında AKP'den Şanlıurfa Belediye Başkanı seçilmiş, 2009 yılında yeniden aday gösterilmeyince bağımsız aday olarak katıldığı seçimden başarıyla çıkmış ve tekrar belediye başkanı olmuştu. O dönemde AKP ve Fakıbaba arasında ‘ceket’ polemiği yaşanmıştı. Bazı AKP’liler, ‘Seçimlere ceketimizi koysak AKP kazanır’ demişti. Ancak bağımsız aday Fakıbaba seçimde birinci çıkarak büyük bir sürprize imza atmıştı.

Son güncelleme: android-time 12:5622.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more