Reklamsız Sözcü

Futbol ‘sevgisi’ ‘sevgili’ yapmıştı

Gaffar Okan ölümünün 12. yıldönümünde çeşitli etkinliklerle anıldı.

android-time 12:00 24 Ocak 2013
Futbol ‘sevgisi’ ‘sevgili’ yapmıştı
Gaffar Okan ölümünün 12. yıldönümünde çeşitli etkinliklerle anıldı.

Diyarbakır Emniyet Müdürü’yken uğradığı silahlı saldırı sonucu beraberindeki 5 polis ile birlikte şehit edilen Ali Gaffar Okan ölümünün 12. yıldönümünde çeşitli etkinliklerle anıldı. Okan, Diyarbakırspor’a olan ilgisiyle Diyarbakır halkının kalbini fethetmişti.

Etkinlik kapsamında ilk olarak Emniyet Müdürü Okkan ile polis memurları Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Selahattin Baysoy’un hain saldırıya uğradığı Şehitlik Semti Sezai Karakoç Bulvarındaki Eflatun Parkına saat 10.00’da karanfil bırakıldı ardından Diyarbakır Polisevi’nde de bir anma töreni gerçekleştirildi.

Şehitler için Nebi Camisi’nde ikindi namazının ardından mevlit okutulacağı öğrenildi.

GAFFAR OKAN KİMDİR?

Ali Gaffar Okkan, Sakarya ilinin Hendek ilçesinde 1952 yılında doğdu. 30 Eylül 1970 tarihinde Polis Koleji’nden, 29 Eylül 1973 tarihinde Polis Akademisi’nden mezun olarak İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne Komiser Yardımcısı olarak atandı.
Bu ilde Emniyet Amirliği rütbesine kadar çeşitli birimlerde görev yaptıktan sonra, 1983 yılında Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanarak, 1985 yılında şube müdürlüğüne terfî etti. 1986 yılında Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev aldı. Bu ilde 1992 yılında Emniyet Müdür Yardımcısı oldu. 6 Aralık 1993 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfî ederek Kars İl Emniyet Müdürü olarak atandı. 18 Kasım 1997 tarihinde Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak göreve başladı. Bu arada İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetiminden mezun oldu.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001 günü saat 17:40 sıralarında makamından Valilik Binası’na seyir halinde iken, Sezai Karakoç Bulvarı üzerinde Et Balık Kurumu ile Eflatun Park arasında, kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde şehit edildi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more