Reklamsız Sözcü

Her katilin yaptığını yaptı!

Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadının suikast zanlısının olay yerindeki görüntüleri ortaya çıktı

android-time 09:07 24 Ocak 2013
Her katilin yaptığını yaptı!
Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadının suikast zanlısının olay yerindeki görüntüleri ortaya çıktı

Sorgulandıktan sonra serbest bırakılan ev arkadaşı Y.A., Ömer Güney'in 4-5 telefon taşıdığını, 45 takım elbisesi olduğunu söyledi.

Cinayet zanlısı Ömer Güney, Paris’te işlenen cinayetlerin ardından ev arkadaşlarıyla birlikte gece saatlerinde olay yerine gitti. Güney arkadaşlarıyla birlikte, olay yerinde çekim yapan terör örgütü PKK’nın televizyonu Nuçe TV kameralarına yakalandı.

İŞTE ÖMER GÜNEY’İN OLAY YERİNDE OLDUĞUNU GÖSTEREN VİDEO

KİM BU ÖMER GÜNEY HABERİ İÇİN TIKLAYIN

NECATİ DOĞRU’NUN ‘3 PKK’LI KADINI CIA VURDU’ YAZISI İÇİN TIKLAYIN

Paris'te 9 Ocak'ta 3 PKK'lı kadının öldürülmesinden sorumlu tutularak tutuklanan Ömer Güney'le ilgili önemli detaylar açığa çıktı. Arkadaşı Y.A., Güney'i şöyle anlattı:

Paris'te PKK kurucularından Sakine Cansız ve 2 kadının öldürülmesinin baş şüphelisi olarak tutuklanan Ömer Güney ile birlikte gözaltına alındıktan sonra serbest kalan Yüksel A. ilk kez konuştu. 17 Ocak'ta gözaltına alınıp 21 Ocak'ta serbest kaldıktan sonra ortalıktan kaybolan Yüksel A., “Ömer Güney ile aynı evde kaldığım için gözaltına alındım. Bu gerçeğin bilinmesini istiyorum. Türkiye'nin bu işte olduğundan eminim” dedi.

‘EVE SİLAH GETİRDİ'

Zanlı Ömer Güney'i 1 yıldır tanıdığını belirten Yüksel A. şunları söyledi: “45 adet takım elbisesi vardı. İşsizdi. Bu kadar takımı alacak parayı nereden bulduğunu sordum. Aile içinde ayrıcalıklı biri olduğunu ve elbiselerin yakınları tarafından alındığını söyledi. Üzerinde tornavida, bıçak ve uyuşturucu sprey taşıyordu. Silah kullandığını görmedim. Konuşmasından ateşli silahlara ve bıçaklara ilgili olduğunu anladım. Bir seferinde eve silah getirdiğine tanık oldum. ‘Neden bu tür şeyleri eve getiriyorsun?' diyerek kızdım kendisine. Silahın kurusıkı olduğunu söyledi. Gözlemlediğim kadarıyla sakin, düzgün bir insandı. Sürekli dernek çevresindeki arkadaşlarla temas halinde gördüğüm için güvendim. İkinci bir izlenim, hep kendisine hedef belirlerdi. Bu ortamda hep bir konuma gelmek istediğini söylerdi. Bazı şeyleri öğrenmeye çalıştığının farkındaydık. Gerillacılığa sempatisi var gibi görünüyordu. Tabii ben yanlış izlenim almamışsam… Sakine Cansız'ın ölüm haberini alınca ‘Böyle bir şey olamaz. Sağ salim gördüm ve ayrıldım kendilerinden' dedi. Eve yapılan baskında Ömer'e ait 4-5 telefon bulundu, bilmiyordum. Annesinin Kürt, babasının ise Türk olduğunu söylüyordu. ‘Ben senden daha iyi Kürt'üm' diyordu hep.”

‘KIZIMA SORMADIM'

Güney'in eski kayınpederi H.Ö. de eski damadıyla 2 senedir görüşmediğini belirterek, “Böyle bir şey yapacağına hayret ediyorum. Beyninde tümör olduğunu kızımdan öğrendim” dedi. “Kızınızla neden boşandılar?” sorusunu H.Ö., “Kızıma sorduğumda ayrılmak istediğini söyledi. Sebebini sorduğumda söylemedi. Ben de sormadım” diye yanıtladı.

Son güncelleme: android-time 13:3424.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more