Reklamsız Sözcü

Köşk’te sürpriz görüşme

Cumhurbaşkanı Gül, Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ı Huber Köşkü'nde kabul etti.

android-time 19:53 6 Ocak 2013
Köşk’te sürpriz görüşme
Cumhurbaşkanı Gül, Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ı Huber Köşkü'nde kabul etti.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bütün siyasi parti genel başkanlarına bir yazı yazarak randevu talebinde bulundum. Bunun sebebi zamanaşımı meselesi. 24 Ocak’ta Uğur Mumcu davası zamanaşımına uğruyor. Hemen Şubat ayında Eşref Bitlis var, Adnan Kahveci var. 17 Nisan’da babamın davası zamanaşımına uğruyor. Faili meçhullerde zamanaşımı diye bir şey olmaması gerekir. Bununla ilgili gerekli kanun ya da anayasa değişikliğinin yapılması için uğraşıyorum. Çünkü bunlar değerli insanlardır. Sağ görüş, sol görüş hiç önemi yoktur. Hablemitoğlu ve Çetin Emeç’in davası zamanaşımına uğradı. Esasında geriye dönük de bunların tekrar açılabilmesi lazım. Bununla ilgili bir görüşme yaptım. Meclis’teki partilerin göstereceği hassasiyeti çok merak ediyorum” dedi.

ADLİ TIP RAPORU DAHA AÇIKLANMADI
Adli Tıp raporuyla ilgili soruyu Özal, “Ben bir şey söylemedim. Adli Tıp raporu daha açıklanmadı. Savcıya verilen rapor yarım sayfa bir şeydi. Orda hep dikkat çektiğim bir şey vardı. Bu rapor açıklanmadan 4-5 gün önce ‘Bu rapor açıklanmayacak, sulandırılacak’ ifadelerim olmuştu. Aynen benim dediğim gibi çıktı. Mesela 9 ay önce Malatya Zirve Yayınevi davasında bir uzman çavuşun verdiği 4 tane zehir ismi vardı. O zehirler verildi dendi Özal’a. Bunlar çıktı raporda. Ama savcıya verilen raporda iki tanesi kayboldu zehirlerin. Türkiye’de hiçbir şey gizli kalmaz. Raporu bir gün biri bulur ortaya çıkarır. Kimler üstünü örtmeye kalkarsa onun altında kalır” yanıtını verdi.

“Cumhurbaşkanı size bir şey söyledi mi?” şeklindeki soruyu ise Ahmet Özal, “Babamla ilgili konu hatta şimdi Madımak’ta Cumhurbaşkanımızın emriyle başladı. Onun son derece şeffaf bir insan olduğunu biliyorum. Bana şu güvenceyi verdi, ‘Onunla ilgili ne varsa ortaya çıksın diye herkese söyledim. Kimse baskı altında kalmaz’ dedi. Ben Cumhurbaşkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde cevapladı.

Son güncelleme: android-time 20:4206.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more