Reklamsız Sözcü

İşte okulların tatil olduğu iller

İstanbul'da yoğun kar yağışı beklenirken Anadolu'da kar nedeniyle eğitime ara verildi

android-time 09:22 7 Ocak 2013
İşte okulların tatil olduğu iller
İstanbul'da yoğun kar yağışı beklenirken Anadolu'da kar nedeniyle eğitime ara verildi

Dün gece, Tercan ile Çayırlı ilçelerindeki okullarda eğitime 7 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile ara verildiği duyurulmuştu.

Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Hakkari, Erzurum, Erzincan, Muş ve Ağrı’da ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edilirken Muş’un Varto ilçesi ile Ağrı kent merkezi, Tutak ve Hamur ilçe merkezleri hariç köy, YİBO ve taşımalı merkez ilköğretim okullarında eğitime iki gün ara verildi.

ERZURUM’DA DA OKULLAR TATİL

Erzurum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelinde yoğun kar yağış nedeniyle 7 Ocak Pazartesi günü, ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

MUŞ VE ERZİNCAN’A DA KAR TATİLİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Muş merkeze bağlı belde ve köylerde, Erzincan kent mezkezi Tercan ile Çayırlı ilçelerinde eğitim-öğretime 7 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile ara verildi. Muş’un Varto ilçesinde ise okullar Pazartesi ve Salı günü olmak üzere 2 gün tatil edildi. bir gün süre ile ara verildi.

AĞRI’DA DA OKULLAR TATİL

Yoğun kar yağışı nedeniyle Erzurum, Muş ve Erzincan’dan sonra Ağrı’da da okullar tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada Ağrı kent merkezi Tutak ve Hamur ilçe merkezleri hariç köy, YİBO ve taşımalı merkez ilköğretim okullarında 7 ve 8 Ocak olmak üzere 2 gün, Eleşkirt ilçe merkezi ile tüm köy okullarında ise bir gün süre ile ara verildi.

HAKKARİ’DE OKULLARA KAR TATİLİ

Hakkari’de akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı 132 köy ile 375 mezranın yolunu ulaşıma kapattı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Hakkari merkez, Çukurca ve Yüksekova ilçeleri ile köylerinde okullar bugün tatil edildi.

Dün akşam saatlerinde başlayan ve sisle birlikte etkili olan karın kalınlığı Hakkari şehir merkezinde 60 santimetreye ulaştı. Şehir içinde trafik durma noktasına gelirken, 132 köy ve 375 mezranın yolu ulaşıma kapandı. Hakkari-Şırnak karayolunun Çığlı mevkiinde yoğun kar yağışı nedeniyle güvenilk açısından ulaşıma izin verilmiyor. İl Özel İdaresi’ne bağlı karla mücadale ekipleri kapalı köy yollarını açmak için çalışma başlattı. Bu arada yoğun kar yağışı nedeniyle Hakkari merkez, Yüksekova, Çukurca ilçeleri ve bağlı köylerde okullar 1 gün tatil edildi.

TATVAN-HİZAN KARAYOLUNA ÇIĞ DÜŞTÜ

Bitlis’te etkili olan kar yağışı nedeniyle Tatvan-Hizan karayoluna da akşam saatlerinde çığ düştü. Panor Tepesi bölgesinde 60 metrelik alanda meydana gelen çığ nedeniyle karayolu 4 saat boyunca trafiğe kapandı. Karayolları ekiplerince yapılan çalışmayla yol yeniden trafiğe açıldı.

Bingöl’de 2 gün tatil

Bingöl’de 3 gündür devam eden kar yağışı, Erzurum ve Elazığ karayollarının ulaşıma kapanmasına yolaçtı. Bingöl merkez ve bağlı köylerde 1 gün, Karlıova İlçesi’nde ise okullar 2 gün tatil edildi.

3 günden beri devam eden kar yağışı nedeniyle bugün Bingöl merkez ve merkeze bağlı köylerde valilik kararıyla okullar 1 gün tatil edildi. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Karlıova İlçe merkezi ve bağlı köylerde ise okullar 2 gün tatil edildi.

Yine yoğun kar yağışı, tipi ve meydana gelen çığ nedeniyle Bingöl-Elazığ karayolu da ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri yolda kar temizleme çalışması yapmasına rağmen, temizlenen bölgeler devam eden kar yağışı nedeniyle tekrar karla doluyor.

BİTLİS’TE EĞİTİME 2 GÜN ARA

Bitlis merkez ile Tatvan ve Hizan İlçeleri dün öğle saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı etkisi altında kaldı. Kar kalınlığının 60 santimetreyi geçtiği Bitlis’te 275 köy yolu kardan kapanırken, Bitlis kent merkez, Tatvan ile Hizan ilçeleri ve köylerinde okullar çarşamba gününe kadar tatil edildi. Tipi ve fırtınanın elektrik direkleri ve hatlara zarar vermesi nedeniyle Tatvan İlçesi’ne elektrik verilemedi.

Son güncelleme: android-time 12:1707.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more