Reklamsız Sözcü

Kanyak satışı yasaklandı!

TAPDK, kanyak üretimi, dolumu ve satışa sunumunu yasakladı.

android-time 12:18 24 Ocak 2013
Kanyak satışı yasaklandı!
TAPDK, kanyak üretimi, dolumu ve satışa sunumunu yasakladı.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK), yönetmelik değişikliğine giderek kanyak üretimi, dolumu ve satışa sunumunu yasakladı.

“Alkol ve Alkollü İçki Tesislerinin Haiz Olmaları Gereken Teknik Şartlar, Kurulmaları, İşletilmeleri ve Denetlenmelerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK), ayrıca, bira üretimi yapılan tesislerin açık bira satışına da yasak getirdi. TAPDK, alkol ve alkollü içki tesislerinin taşıması gereken koşullara ilişkin yönetmelikte değişikliğe gitti.

Değiştirilen yönetmelikte, kanyak üretimine ilişkin maddeler iptal edildi. Böylece, kanyak üretimi, dolumu ve satışa sunumu da yasaklanmış oldu.

Kurul ayrıca yönetmeliğe, “Bira üretimi yaparak dolum yapmadan üretim yerinde açık olarak satan firmalar, 15 Ocak 2014 tarihine kadar tesislerine dolum ekipmanı ilave ederek ürettikleri biranın dolumunu yapacak ve ambalajlı olarak piyasaya arz edecek hale getirmek zorundadır” maddesini ekledi. Bu şartı yerine getirmeyen firmaların izinleri iptal edilecek.

Son güncelleme: android-time 12:1924.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more