Reklamsız Sözcü

Karadayı’nın avukatı soyuldu

Avukat Erol Aras'ın bürosundan bilgisayarların diskleri çalındı.

android-time 16:03 28 Ocak 2013
Karadayı’nın avukatı soyuldu
Avukat Erol Aras'ın bürosundan bilgisayarların diskleri çalındı.

Geçtiğimiz haftasonu kimliği belirsiz kişi veya kişiler, İsmail Hakkı Karadayı’nın da avukatlığını yapan Ankara Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Erol Aras’ın bürosuna girdi.

Geçtiğimiz hafta yaşanan tutuklama olaylarında Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlara da destek olan Avukat Aras’ın bürosuna apartman dışına tırmanarak giren kişiler, bilgisayarların hepsini söktü, sabit diskleri çıkardı, bazı dosyaları karıştırdı ve taşınır bellekleri alarak bürodan uzaklaştı. Yaşanan gelişmelerle ilgili Ankara Valisi ve Ankara Emniyeti harekete geçti.

Ankara Barosu Yönetim Kurulu, tehdit ve yıldırma amaçlı olduğunu düşündükleri bu olayı kınayarak meslektaşlarına destek verdi.

Baro’dan yapılan açıklama şöyle:

Şüpheliler, insan  hakları ihlallerine karşı Baromuzun faaliyetlerinde bizleri en önde temsil eden Yönetim Kurulu üyelerimizden biri olan Av. Erol Aras’ın bürosundaki bilgisayarların hepsini sökmüş, sabit disklerini çıkarmış, bazı dosyaları karıştırmıştır. Bürodan  yalnızca sabit diskler ve taşınır belleklerin alındığı tesbit edilmiştir. Basit bir hırsızlık süsü bile verilmemiş, tehdit ve yıldırma amaçlı olduğunu düşündüğümüz olay hakkında Ankara Valisi ve Ankara Emniyet Müdürü doğrudan bilgilendirilmiş, durum, Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezince de tutanak altına alınmıştır.

Ankara Barosu, savunma hakkına ve  meslektaşlarımıza karşı yapılan bütün saldırılara karşı bugüne kadar daima dik ve kararlı bir duruş sergilemiştir. Yönetim  kurulumuza yapılan bu saldırıdan sonra da aynı dik ve kararlı duruşu sergilemeye devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Son güncelleme: android-time 09:3829.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more