Reklamsız Sözcü

MİT harekete geçti

MİT, PKK'lıların suikastı üzerine harekete geçti.

android-time 12:11 12 Ocak 2013
MİT harekete geçti
MİT, PKK'lıların suikastı üzerine harekete geçti.

Paris’te PKK’nın kurucularından Sakine Cansız’ın da aralarında bulunduğu 3 kişinin suikast sonucu hayatını kaybetmesi üzerine MİT harekete geçti.

Suikast olayını soruşturmaya başlayan MİT’in, olayın meydana gelmesinin hemen ardından çalışmaya başladığı bildirildi. MİT kaynakları, suikast olayının soruşturmasında her türlü yöntemin entegre olarak kullanıldığını dile getirdi. Fransa’da adli birimler, istihbarat ve emniyet birimleri MİT’in talebi doğrultusunda bilgi veriyor.

Her ihtimalin ve tüm iddiaların değerlendirildiğini belirten kaynaklar, suikast ile ilgili tüm unsurların analiz edildiğini bildirdi.

Cinayetin hemen ardından Dışişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün de harekete geçtiği ve Paris’ten bilgi istendiği öğrenildi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun olay sonrası Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu’ndan telefonla bilgi aldığı bildirildi.

Dışişleri kaynakları, Fransa  İçişleri Bakanı’nın, zaman yitirmeden olay yerine gitmesinin, bu kararlılığı sergileyen ümit verici bir işaret olarak değerlendiriyor.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more