Türkiye'nin bağımsız haber sitesi!

Sözcü Hayat
Muharrem İnce Erdoğan’a fena yüklendi

Muharrem İnce Erdoğan’a fena yüklendi

Mayıs 8, 2013 |

Muharrem İnce: "Banyas'ta Yezit sayısı birden fazla"

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’nin Banyas kentinde yaşanan olaylar için ‘Kerbela’ benzetmesini eleştirdi. İnce, ‘Kerbela’da bir Yezit vardı ama Banyas’ta Yezit sayısı birden fazla. Ne demek istediğimi Başbakan iyi anlamıştır’ dedi.

Muharrem İnce, partisinin Isparta il örgütü tarafından düzenlenen konferansta, Türkiye gündemine ilişkin görüşlerini aktarmak üzere Isparta’ya geldi. Belediye Kültür Sineması’nda düzenlenen konferansa geçmeden önce basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan’ın dünkü grup toplantısındaki sözlerini eleştirdi. Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan’ın, Suriye Banyas’ta sivillere dönük saldırılara ilişkin, ‘Banyas’taki manzara en az Kerbela’daki kadar acıdır. Katiller de en az Yezit kadar alçaktır’ sözlerine karşılık şunları söyledi:

“Sayın Başbakan grup konuşmasında Suriye Banyas’ta yaşanan olayların da Kerbela olduğunu söyledi. Bu kadar tarih cahili bir Başbakan olabilir. Kerbela’da 70 kişinin bir ordu tarafından katledilmesi vardır. Banyas’ta olay farklı. Orada Katar Emiri var. Türkiye’nin Başbakanı var. Kerbela’da bir Yezit vardı ama Banyas’ta Yezit sayısı birden fazla. Çevresine bir bakması lazım Başbakan’ın. Suriye’de savaşıp gece Türkiye’ye sığınanlar var mı? Bunlara silah yardımını kim yapıyor? Kerbela ile Banyas arasındaki fark Yezit sayısındadır. Her ikisi de acı olaydır. Banyas’ta birden fazla Yezit var. Ne demek istediğimi Başbakan iyi anlamıştır diye düşünüyorum.”

KEÇİLERE TERÖRİST, PKK’LILARA AKTİVİST DİYORLAR

Başbakan Erdoğan’ın 2 Haziran 2011′de Isparta Hükümet Meydanı’nda söylediklerini de anımsatan İnce, şöyle devam etti:

“O gün meydandan sizlere ‘Benim ilçe başkanlarım PKK tarafından kaçırılıyor. İlçe başkanlarımın seçim büroları basılıyor’ deyip İmralı ile anlaştığını size söylemedi. Burada bayraktan söz etti. Karayılan ile anlaşmasını anlatmadı. Size burada ‘bayrak, cami, ezan’ dedi. Meğer o sıralar İmralı, Kandil, Karayılan, Apo diyormuş. Sizlere burada ‘CHP camileri ahır yaptı’ yalanını söylüyor. Ama bugün AKP’li belediyeler camileri Maliye’ye satılmış göstererek vergi borçlarını siliyor. Hangi belediyeler bunlar diye soru önergesi verdim, yanıt veremedi. Camileri Hazine’ye satarak AKP’li belediyelerin borçlarını kapattığı günlerde Isparta’ya gelip ‘CHP camileri ahır yaptı’ diye yalan söylüyormuş. Türklük nasıl çıkacak Anayasa’dan, özerklik nasıl verilecek, başkanlık nasıl gelecek, Öcalan nasıl serbest kalacak onun pazarlıklarını yapıyorlarmış. Başbakan şehide ‘kelle’ derse, hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik ‘üç beş Mehmet öldü diye Meclis’i toplayamayız’ derse akil adamlar heyeti de geçtiğimiz günlerde şehitlerimiz için ‘telef oldular’ dedi. Hayvanlar için kullanılan sözü kullandılar. Eskiden teröriste ‘çapulcu’ diyorduk. Şimdi değişti akil adamları protesto edenlere ‘çapulcu’ diyoruz. Hayvancılığı bitirdiler. Dağlara keçiler giremez oldu. Şimdi keçilere ‘terörist’, PKK’lılara ‘aktivist’ diyorlar.”

BAŞBAKAN, DEMİREL’E HAKARET ETTİ

Başbakan’ın siyasette nezaketsizlik örneği sergilediğini de savunan Muharrem İnce, “Geçmişte bizim partimizden ayrılmış olmasına rağmen Fevzi Çakmak’a, Kazım Karabekir’e tek laf etmeyiz. Bu bizim ahlakımızın, siyasi terbiyemizin gereğidir. Ama Başbakan her ağzını açtığında İsmet İnönü’ye küfür eder. Bu, onun terbiyesini gösterir. Geçtiğimiz günlerde Süleyman Demirel’e ‘koyun’ dedi. Hakaret etti. 2002′de seçimlerden sonra ilk ziyaret ettiği kişi sayın Demirel’di. Türkiye’de siyasetin geldiği nokta ne yazık ki bu” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ ÖZEL’İ MİT KANUNU İLE ELEŞTİRDİ

TBMM’ye MİT Kanunu’nu sunan Isparta AKP Milletvekili Recep Özel’i Ispartalılara şikayet eden İnce, sözlerini şöyle tamamladı:

“Özel bir arkadaşımız var. MİT Kanunu’nu hazırlayan ya da hazırlanıp eline verilen arkadaş. Özel yetkili mahkemeler adalet dağıtıyordu neden MİT Müsteşarı’nı o mahkemede yargılatamadılar ve sabaha karşı bir kanun çıkarttılar. Bunu ona bir sorun, laf atmayı çok iyi beceriyor. Madem bu özel yetkili mahkemeler adalet dağıtıyor, hukukun üstünlüğünü sağlıyorsa neden MİT Müsteşarı’nı yargılatmamak için kanun çıkarttınız? Bu kanunu sen mi hazırladın yoksa eline mi tutuşturdular diye bir sorun.”
Etiketler: , , , , , , ,

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

 • http://twitter.com/TCumhuriyeti T.C Hakan Kılıç

  Aslanım yine kükredi! :) )) Ya senin gibi şerefli 50 adam daha olsa Türkiye Cumhuriyetini kimse tutamaz be .

  • http://www.facebook.com/acikgozveysi Veysi Açıkgöz

   evet

  • fen3ix

   güldüm :)

 • tuna

  sayın milletvekilim sen ilk önce dün milletvekili özlük hakları ile görüşmelerde nasıl anlaştınız onu bir anlatırmısın işinize gelen herşeyde anlaşıyorsunuzda bunuda nasıl beceriyorsunuz biz millete anlatırmısınız

  • partisiz

   yazacağımı yazmışsınız

 • http://www.facebook.com/kilinc.kocazeybek Kilinc Kocazeybek

  ben bu sartlarda ne yazayim muharrem ince yerden göge kadar hakli siyaset degil sanki hepsi sokak kabadayisi biri cikar höyt der biri cikar zart der konusmalar konusma degil eskiden ismet pasa konusacagi zaman etrafinda yüzlerce gazeteci olurdu pasa söyle pasa böyle diye simdi gazeteciler ne yazikki silivride türkiyenin posasi cikmisda haberimiz yok

 • Ese Mehmet

  İyi hoş herşey güzelde,bu günlerde tüm partilerle mutabık kaldığınız vekillere”sultanlık”yasası içinde bir kaç şey söyleseydiniz,aslında yok birbirinizden farkınız rolleri değiştirip siz iktidar olsanız akp muhalefet çok şey değişmeyecek bu ülkede malesef…

 • GaribanAbi

  Sayın ince cesur bir yürektir

 • Recai Saz

  Tayyip beyin en yakın yardımcıları bu acizler. Sen gelecek için ne vadediyorsun Bu millete, ondan bahsetsene be şaşkınlar. Sizin dedikodunuz fıs gelir tırıs gider bu millete. oyumıuz halka ve millete hizmet verenleredir. Sepeti boş olan aciz adam. Tayyibe yüklensen ne olur yüklenmezsen ne olur. Hepiniz bir tarafa, tayyibin bir ayağı bir tarafa. Ağır basar yine de.

  • http://www.facebook.com/kursat.devecioglu.1 Kursat Devecioglu

   başka kapıya dostum.günahlarından burda çamur atarak kurtulamazsın.Senin gözlerin kör kulakların sağır,beynin kurumuşsa biz ne yapalım.allah göz kulak vermiş ama kullanmaktan acizsin.

   • Recai Saz

    Amin amin. Durmak yok, koşmaya devam.

  • http://www.facebook.com/kivanc.sahin.16 Kivanc Sahin

   vay vay vay bir tayyiban daha:) siz ayran içi içe mi böyle oluyorsunuz?

   • Recai Saz

    Evet biz ayran içiyor atyık geziyoruz. Rakıyıda sevdiğimiz insanlara içiriyoruz hem de kalitelisini. Anlayana tabi

    • TOKMAK

     RAKIYI BİZ İÇERİZ ŞİŞESİ SİZ PKK SEMPATİZANLARINA.

 • T.C. Murat

  HELAL OLSUN BAŞKANIM, HELAL OLSUN.
  BİR TEK SİZ BU MİLLETE KİMİ SEÇTİKLERİNİ VE BİR DAHA SEÇMEMELERİNİ ANLATIYORSUNUZ…

 • http://www.facebook.com/turan.kara.9461 Turan Kara

  ergenekonun bir numarasi süleyman demirel degilmi ?

  • http://www.facebook.com/people/Kazım-Ünder/1639474253 Kazım Ünder

   SEN HALA ERGENEKON DİYE BİRŞEY VARMI SANIYORSUN SENDE ABD LİSİN

   • TOKMAK

    PKK LI ABD SEMPATİZANI MAŞA.

  • http://www.facebook.com/omerfaruk.polat.3538 Ömer Faruk Polat

   hadi be kulaktan dolma laflarla konuşma ne ergenekonu gel Süleyman demirelin bir yosuzlugunu duydun mu hep vatanı için milleti için çalıştı bu güne kadar bir yolsuzluğu veya ihale gibi şeyleri duydun mu yani s. demirelin bir açığı olacak ve akp duracak

 • TC kanca

  Tam bir Muharrem İnce klasiği,
  tayyip,le 10 dakika tartışsın, tayyip komaya girer altı ay kendine gelemez.
  İnce,yi gördüğü yerde ne olur ne olmaz diye yolunu değiştirir.

  • http://www.facebook.com/savas.kusanir Savas Kusanir

   Sayin Kanca yazdiklariniza katilmamak elde degil ne demek Muharrem INce,yi görse 6ay kendine gelemez.Ben derimki felegini sasirir ve bitkisel hayata girer ve böylece bu Millette bir yezid,ten kurtulur.

 • Milliytci

  Sayın Muharrem İNCE Ağzına Sağlık. Memleketi Babalar gibi satarız düşüncesinde olanlardan bi halt olmuyor. Bu memlekette Askere Kelle Şehidimize birkaç memet diyenlere gereken dersi inşallah Sizlerin sayesinde veririz

 • MURAT G VURAL

  MUHARREM BEY,BAŞBAKAN’NIN BOŞ OLDUĞUNU YENİMİ FARK ETTİNİZ..DOLU OLSAYDI TV’YE ÇIKAR KILIÇDAROĞLU İLE TARTIŞIRDI..ANCAK,YAPAMAZ,ÇÜNKÜ BİLGİ BİRİKİMİ YOK,AYRICA,YEZİTİN ÖLDÜĞÜNÜ BİLİYORDUK ANCAK YENİ YEZİTLER DOĞMUŞ..

 • sadasd asdasd

  Akp islamcı teröristtir açık ve net…

 • t.c.kartal1965

  muharrem bey bu adamın suratına tükürsen yarabbi şükür der, boşuna uğraşma, kafası almıyor işte

 • hepgurbet

  benim anlamadigim nerede obur milletvekilleri? TURKIYE CUMHURIYETIN de yetismis sadece muharrem ince mi?boyle mi yurutulecek turkiye cumhuriyeti?

 • maliatlihan

  Kendileri ve 7 sülalesinin ömür boyu halkı sömürmesi konusunda TBMM’deki bütün partiler ve (halkın değil) onların vekillerinin tartışmasız mutabakatı ile, ülke sorunları konularında hepsinin “kayıkçı kavgası” yaptığına kanaat getirdim. Tasarı yasalaşırsa, bundan sonra (ayırım yapmadan) bütün vekillere “Halkın sırtındaki keneler” diye hitap edeceğim.

 • memet

  Abd ‘leri ,Akp’nin arkasından bir çekilsin
  Sayın Recep Tayyip Erdoğan
  Tv’de İlk Haber olarak Demirel’e Hürmetlerini sunar…

 • mustafa koldere

  Sayin ince sizi tüm Türkiye takip ediyor ve de takdir ediyor,ancak sizden su yeni ayricaliklara karsi gelmenizi istedim,yoksa sizde mi Brütüst?

  • Nurettin Üzümcü

   dünyada esi yok böyle bir seyin

 • esat k

  Muharrwm bey bide bugün şu kendiniz yaptığınız kıyağı anlatsanız

  • burak aras

   sen bu soruyu 4 partiye de tek tek sordun mu yoksa bunun da kabahatlisi CHP’mi?

 • Arda

  İnce her zaman olduğu gibi doğruyu söylüyor hatta birçoğumuzun fikirlerini belirtiyor. Ancak hep söylüyorum, yine söylüyorum. Bunları biz de söylüyoruz bizde görüyoruz İnce ama icraat meselesini sizler yapıyorsunuz. Bizler sizi vekilimiz olarak seçtiysek eğer sadece fikirlerinizi beyan etmeniz için seçmedik. Bizler sözlerini icraata döken, yapılanları gün yüzüne çıkaracak, göremeyen insanlarımıza gösterecek, halkının hakkını arayacak muhalefet istiyoruz.

 • http://www.facebook.com/turkum.gururluyum.5076 Türküm Gururluyum

  Sayın Muharrem İnce, artık tüm yurtta meydanlara çıkıp şu olan biteni tüm vatandaşlara anlatmak için daha neyi bekliyorsunuz. Böyle az sayıda kalabalıklara konuşmalarla bu iş yürümez. İlçe ilçe büyük mitingler yapın büyük mitingler! Halkı ayaklandırın, Mustafa Kemal’in Şanlı Ordusunu şahlandırın daha ne duruyorsunuz!

  • irfan01

   sayın ince en büyük yezit sizin içinizde var sayayım kamer genç kılıçdaroğlu ve sen dahada var ama en büyük yezitler bu saydıklarım

   • Coşkun

    İrfan; bilme, anlama, kültür anlamına geliyor ancak bu zatta ne bilgi var, ne anlama var ne de kültür var…Sadece hakaret, seviyesizlik ve cehalet var… İşte ülkenin bu günlerdeki yüzü. Seçmesini bilmeyen bunun gibiler yüzünden ülke bu hale geldi…Yazıklar olsun…

   • bülent gül

    yezit olanin da en azindan bir inanci var. senin oy verdiklerinin inancli olduklarini mi saniyorsun. onlarin dinle tek ilgileri, sen ve senin gibi- gercekleri göremeyen -zavallilari kandirmak icin arac olmasindandir. bunlarin hocalari da bir zamanlar “bize oy vermeyenler cehenneme giderler” diye halkin bir kesimini kandirmi$ti. ama sen uyumaya devam .seneye secim var. bulgur, makarna v.s. alirsin…

  • http://twitter.com/hzpaNkus Süleyman Kutlu

   “Hala kendinizi birisinin kurtarmasını bekliyorsanız ben size hiçbir şey öğretememişim demektir!”

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk

 • TOKMAK

  BASUR OLSANIZ ERGENEKONA BAĞLIYORSUNUZ. UTANIN BE. BECERİKSİZLİĞİNİZİ BİR KEREDE KABUL EDİN. YÜZSÜZ SÜRÜSÜ PKK YANDAŞLARI.

 • olimpos71

  yinemi geldin akpkk lı parazit hadi koşşş tayoşşş baban makarna hububat dağıtıyorrrr….

 • tuncay ahcıosmanoğlu

  denız fenerı yüzyılın yolsuzluk ve soygunu allahı kandırarak müslümanların zekat paralarını yıyenler yargılanmadan akepeyı çözemesınız akepe bu gizli şifrede saklı

 • tuncay ahcıosmanoğlu

  yargıçlar ve savcılar mafya ülkesını yargılayamaz

 • Levv

  İrfoş’u takip ediyorumda sadece Muharrem ince hakkındaki taciz davasını yazıyor :) arkadaş başka bişey bul artık… senin boşbakanın oğlu katil, vekilleri tecavüzcü ki bunların davaları kesinleşmiş… yazarların sapık hapis yatıyor sen hala çamur atmaya çalışıyorsun. Ne kadar zavallı halde olduğunu gör artık…

 • http://www.facebook.com/vsbulut Volkan Serhat Bulut

  sayın ince akşam akşamdan sabaha nerden ne çıkarırım nasıl sallarım diye uğraşıyor böyle muhalefet olmaz

  • GaribanAbi

   Sayın İnce’nin söylediklerine hala yalan diyorsan,yalancılar kralı recebe oy vermişsin demektir.Ustan iznin de yürümeye devam et.

 • Emre

  volkan tayyipci olduğun yaptığın yorumdan belli memleketi sattılar allah dan dinden kurandan bahsederler sonra senn gibi koyunlarda gider o verir .