Reklamsız Sözcü

“ODTÜ’lüleri suçlayacağına,okuluna sahip çık”

Galatasaray Üniversitesi'nin yangın çıkması üzerine öğrenciler rektörü suçlayan bir açıklama yaptı.

android-time 01:40 23 Ocak 2013
“ODTÜ’lüleri suçlayacağına,okuluna sahip çık”
Galatasaray Üniversitesi'nin yangın çıkması üzerine öğrenciler rektörü suçlayan bir açıklama yaptı.

Galatasaray Üniversitesi’nin yangın çıkması üzerine öğrenciler rektörü suçlayan bir açıklama yaptı. Öğrenciler, “Rektörümüz ODTÜ’lü öğrencileri suçlayacağına, kendi okulun binasına sahip çıksın” dedi.

Galatasaray Üniversitesi’nin Beşiktaş kampüsünde çıkan yangın tarihi binayı enkaza çevirdi. Yanan tarihi binanın çatısı çöktü. Yangına karadan ve denizden söndürme araçlarıyla müdahale edilirken, yangın haberini alan öğrenciler üniversitelerine geldi. Üniversite önünde endişeyle gelişmeleri takip eden öğrenciler “Rektörümüz ODTÜ’lü öğrencileri suçlayacağına, kendi okulun binasına sahip çıksın” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler, “Okulumuzun tarihini yansıtan, içinde tüm akademik çalışmaların yapıldığı tarihi bir binanın yanmış olmasından üzüntü duyuyoruz. Ancak bunun ötesinde başta Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencilerini suçlarken, kendi okulun binasına sahip çıkamayan rektörün ve diğer yetkililerin hesap vermesini istiyoruz. Haydarpaşa senaryosunu tekrar yazmak istiyorlarsa buna izin vermeyeceğiz. Yanan binanın tadilatı bir an önce yapılmalı ve üniversiteye bırakılmalı. Bu gibi olayların yaşanmaması için gerekli tüm tedbirler alınmalı.” şeklinde basın açıklaması yaptı

Son güncelleme: android-time 01:5123.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more