Reklamsız Sözcü

Paşalar voltada

Balyoz davasından tutuklanan komutanların Silivri'de volta fotoğrafları ortaya çıktı.

android-time 08:12 28 Ocak 2013
Paşalar voltada
Balyoz davasından tutuklanan komutanların Silivri'de volta fotoğrafları ortaya çıktı.

Balyoz davasından tutuklanan ve 2012 Ağustos ayında emekliye sevk edilen komutanların Silivri’de volta fotoğrafları ortaya çıktı. B5 koğuşunun kıdemli askerlerinin üniformasız, spor kıyafetli, sakallı görüntüleri dikkat çekti.

Balyoz tutuklusu Koramiral Sağdıç Güney Deniz Saha Komutanlığı’ndan, Koramiral Otuzbiroğlu Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’ndan, Tümamiral Şişlioğlu Kuzey Deniz Saha Komutan Yardımcılığı’ndan geçen ağustosta emekliye sevk edildi. Akşam gazetesinin haberine göre; Emekli Korgeneral Özarslan 8. Kolordu Komutanı, emekli Korgeneral Yurdaer Olcan Harp Akademileri Komutan Yardımcısı’ydı.

BAŞBAKAN’IN TEPKİSİ
Çok tartışılan uzun tutukluluk süreleriyle ilgili son eleştiri Başbakan Erdoğan’dan gelmişti. Erdoğan, geçen cuma katıldığı bir TV programında 400’e yakın emekli subay-astsubay olduğunu hatırlatıp ‘Aralarında karacısı var denizcisi var. Bizim bu kadar firkateynlerimiz, gemilerimiz vesaire… Neredeyse komuta kademesinde oralara gönderecek subayımız kalmıyor. Böyle şey olmaz. Delili kesinse ver hükmünü, işi bitir’ demişti.

Son güncelleme: android-time 09:5628.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more