Reklamsız Sözcü

Polis 4 Türk’ün peşine düştü

Polis kayıp Amerikalı Sarai Sierra'nın İstanbul'da görüştüğü 4 Türk'ün peşine düştü

android-time 09:58 30 Ocak 2013
Polis 4 Türk’ün peşine düştü
Polis kayıp Amerikalı Sarai Sierra'nın İstanbul'da görüştüğü 4 Türk'ün peşine düştü

Türkiye ‘de kayboyan ABD ‘li kadınla ilgili yürütülen soruştunmada ilginç detaylara ulaşıldı. Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın'ın haberine göre ABD'de otobüs şoförlüğü yapan Steven Sierra ve kardeşi David Jimenez, Sarai'nin İstanbul 'da görüştüğü 4 Türk'ü Facebook ve Twitter sayfalarından polise gösterdi. Sarai'nin 4 Türk'le Facebook ve Twitter üzerinden yaptığı yazışmalar da inceleme altında. Polis, İstanbul'da 4 Türk'ü aramaya başladı.

Sarai Sierra'nın ABD'den 2 valizle geldiği, Hollanda'ya ise 1 valizle gidip döndüğü belirlendi. Sarai'nin 2 valizi emniyete gelen eşi ve kardeşine teslim edildi. Steven Sierra, Jimenez ve ABD konsolosluk yetkilleri Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yaklaşık 7 saat kaldıktan sonra ayrıldı.

12 BİN DOLAR HARCADI

Sarai Sierra'nın Beyoğlu'nda 222 Euro'ya kaldığı odada yapılan aramada polis alışveriş fişlerini inceledi. Fişlerdeki işyerleri bulundu. İşyerlerinin ve bu işyerlerinin bulunduğu sokakların kamera görüntüleri toplandı. Sarai Sierra'nın, Beyoğlu ve Sultanahmet'teki görüntülerine ulaşıldı.

Görüntülerde yalnız olduğu belirlenen Sarai Sierra'nın Sultanahmet'te halıcıları gezdiği ancak halı almadığı belirtildi. Sarai Sierra'nın cep telefonu ve iPad'inin de kapalı olduğu belirlendi. Sierra'nın Türkiye, Hollanda, Almanya ve yeniden Türkiye'ye ziyaretleri sırasında yaklaşık 12 bin dolar harcadığı, Amerika'daki ailesiyle iletişimde AVM'lerdeki internet bağlantısını kullandığı saptandı.

EŞİ VE KARDEŞİ POLİSE BİLGİ VERDİ

Kaybolan Amerikalı Sarai Sierra'nın, eşi Steven Sierra ve kardeşi David Jimenez, ABD konsolosluk yetkililer ile birlikte soruşturmanın yürütüldüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne geldi.

Steven Sierra, eşinin kiraladığı dairede bulunan pasaport, elbiseleri ve şarj aletini polise teslim etti. Bir emniyet yetkilisi, kayıp bildirisinin geç yapıldığını belirterek, “22 Ocak’ta kaybolduğu anlaşılıyor ancak emniyete 25 Ocak’ta başvuru yapılıyor. Geç başvuru yapılması çalışmalarımızı olumsuz etkiliyor” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more