Reklamsız Sözcü

Şahin’den ‘bacı’ değerlendirmesi

Bakan Şahin, Egemen Bağış'ın 'bacım' hitabını değerlendirdi.

android-time 19:36 15 Ocak 2013
Şahin’den ‘bacı’ değerlendirmesi
Bakan Şahin, Egemen Bağış'ın 'bacım' hitabını değerlendirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın, Twitter'da kendisine 'Bacım' diye hitap etmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Şahin, “Egemen Bağış'ın 'Bacım' sözünden neden rahatsız olmam gerektiğini anlamadım. Gün gelecek bu makamlar bitecek ama ben onun bacısı o da benim kardeşim olmaya devam edecek” dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın Twitter hesabından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e “Eşi güçlü bir iş kadını olan Peygamberin ümmeti kadın istihdamında çok daha iyi olmalı. Fatma Şahin bacımın çabalarını destekliyorum” dedi.

Egemen Bağış'ın Fatma Şahin'e 'bacım' diyerek hitap etmesini olumsuz yorumlayanlar olunca Fatma Şahin bu kez kendi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Fatma Şahin, “Egemen Bağış'ın şahsıma hitaben söylediği 'bacım' sözcüğünü olumsuz yorumlayanlara yönelik olarak söyleyeceklerim var. Öncelikle bu sözcük halkımızın sıkça kullandığı, olumlu, 'kardeşim' anlamındaki bir hitap şekli. İkinci olarak Egemen Bağış'ın 'bacım” sözünden neden rahatsız olmam gerektiğini anlamadım. Gün gelecek bu makamlar bitecek ama ben onun bacısı o da benim kardeşim olmaya devam edecek” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more