Reklamsız Sözcü

Suriyeli militandan AKP’ye teşekkür

Özgür Suriye Ordusu'nun Halep-İdlib Bölge Komutanı canlı yayında AKP'ye teşekkürlerini sundu.

android-time 01:53 6 Ocak 2013
Suriyeli militandan AKP’ye teşekkür
Özgür Suriye Ordusu'nun Halep-İdlib Bölge Komutanı canlı yayında AKP'ye teşekkürlerini sundu.

Suriye’de savaşan Özgür Suriye Ordusu’nun Halep-İdlib Bölge Komutanı Abdülkadir Salih, Kanal 24 Televizyonunda canlı yayına katıldı.

Moderatör programında soruları yanıtlayan Salih, kendilerinin terörist olmadığını söylerken, Suriye’deki şiddet görüntülerini ise “Suriye yönetiminin propagandası” olarak tanımladı.

Dedelerinin İstiklal Savaşı döneminde Türklere yardım ettiğini söyleyen Salih, Türkiye’den gıda ve lojistik anlamda büyük yardım aldıklarını, Türkiye haricinde dünyada hiçbir ülkeden destek göremediklerini söylerken, AKP hükümetine de teşekkür etti.

Türkiye’nin ÖSO’ya büyük destek verdiğini söyleyen Salih,  “Türkiye’deki konteyner kentlerde mültecilere çok büyük hizmetler veriliyor. Biz Türkiye’ye çok müteşekkiriz.” dedi.

Ancak yandaş televizyonda canlı yayına çıkarılan ve Türkiye’ye teşekkürlerini sunan Salih’in Ras el-Ayn’daki yağma ve hırsızlık olaylarının sorumlusu olan Tevhid Sancağı Tugayı’nın lideri olduğu anlaşıldı. Sol haberin’de yer alan habere göre, Salih geçtiğimiz günlerde Suriye halkının buğday ve ekmeğini çalarak Antakya’da fahiş fiyata satmaya çalışan çetenin içinde yer alıyor.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more