X
Kullanıcı Sözleşmesi

Sözcü sadece şikayet edilen/şikayete konu olabilecek yorumları gerek gördüğünde kaldırmakla yükümlüdür. Okuyucu / Kullanıcılarımız yazdıkları tüm yorumlardan Facebook ve diğer tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi yasal olarak sorumludurlar. Otomatik olarak yayınlanmış yorumlardan Sözcü sorumlu tutulamaz.

"Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği/yorumu Site’de paylaşmamalı. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran, içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Sözcü Gazetesi, emredici kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen Üye/Üyeler’e ait kişisel bilgileri paylaşabileceğini beyan eder. "

TBMM’den Sözcü’ye sansür

TBMM’den Sözcü’ye sansür

SÖZCÜ ANKARA/

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden Sözcü gazetesi’ne bir sansür daha.

Daha önce resmi internet sitesinde ’Basın Yayın Kuruluşları-Gazeteler’ kısmında link verilen ulusal yayın yapan gazeteler arasında Sözcü gazetesinin linkine ’Dizin listeleme reddedildi’ hatasıyla ulaşılamazken, TBMM’den ikinci bir sansür de Sözcü’nün videolarına geldi.

Dün akşamdan beri Meclis’teki hiçbir bilgisayardan Sozcu.com.tr’nin videoları izlenemedi.

Çıkan TBMM logolu uyarıda ise “Çalışmalarınız için gerekliyse formu doldurunuz” ifadelerine yer verildi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Twitter hesabında Meclis’ten Sozcu.com.tr’nin videolarına girilemediğine vurgu yaptı ve Sözcü internet sayfasına ait şu sayfayı paylaştı:

SÖZCÜ’YE SANSÜR MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e, Sözcü Gazetesi’nin internet sitesinde yer alan videoların Türkiye Büyük Millet Meclisi içindeki bilgisayarlardan izlenememesinin gerekçesi nedir? diye sordu.

Nedeni kasetler mi?

Muharrem İnce meclis başkanlığına sunduğu önergesinde,  Bu uygulamanın son günlerde Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar tarafından yazılan yolsuzluk yazıları ve Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan’a gönderildiği iddia olunan kasetle ilgisi var mıdır?

CHP’li İnce, Meclis Başkanı Çiçek’den şu sorulara da yanıt istedi :

Sözcü Gazetesi internet sitesindeki videolar için yasak hangi tarihte konulmuştur?

Sözcü Gazetesi’nin internet sitesindeki videoların TBMM içindeki bilgisayarlarda sansürlenmesi ve video ekranında yararlı link bildirim formu uyarısının çıkması kimin talimatıyla ve hangi hukuki dayanakla yapılmıştır?

Bu uygulama başka hangi haber siteleri için hangi tarihte hangi gerekçeyle yapılmıştır?

 

Sözcü.com.tr bu internet tarayıcısına destek vermemektedir. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak tarayıcınızı güncelleyebilirsiniz. Ya da başka bir tarayıcı edinebilirsiniz.
İNTERNET EXPLORER 11 CHROME MOZILLA
TBMM’den Sözcü’ye sansür