Reklamsız Sözcü

Tek rakibimiz New York demişti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, 1 ay önce İstanbul itfaiyesinin New York itfaiyesiyle yarışabileceğini söylemişti.

android-time 13:25 23 Ocak 2013
Tek rakibimiz New York demişti
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, 1 ay önce İstanbul itfaiyesinin New York itfaiyesiyle yarışabileceğini söylemişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçtiğimiz ay Cağaloğlu'ndaki Milli Eğitim Müdürlüğü binasında çıkan yangında itfaiyenin yeterli olmadığı iddialarına ilişkin, “Çalışmaların yeterli olmaması söz konusu değil. Başarılı bir çalışma vardır. Başka nedenler varsa onlar araştırılıyor” demişti.

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ’NDE BÜYÜK YANGIN

Tarihi ahşap binanın yanmasından çok kısa bir süre önce Kapalıçarşı’da çıkan yangının hatırlatılması üzerine Topbaş, itfaiyenin yetersizliğiyle ilgili iddiaları şöyle cevaplandırmıştı:

TEK RAKİBİM NEW YORK İTFAİYESİ DEMİŞTİ / VİDEO

“Sabahın çok erken saatinde başlayan bir yangın. Sebepleri araştırılıyor. Önemli bir eser, İstanbul için. İstanbul itfaiyesi olarak New York itfaiyesi ile yarışacak bir ekipmana ve donanıma sahibiz. İstanbul'da her gün 200'ün üzerinde yangın oluyor ve her birine çok kısa sürede yetişmekteyiz. İtfaiye sadece yangın değil, trafik kazalarında da etkin bir rol oynuyor. En büyük yatırım alanlarımızdan bir tanesi de itfaiyedir. Yeterli olmaması söz konusu değil. Başarılı bir çalışma vardır. Başka nedenler varsa onlar araştırılıyor. Daha sonra itfaiyenin raporu çıkarılacaktır. Fulya'da çıkan bir yangında çok kısa sürede çok etkin bir mücadele yaparak, başarıya ulaşmış bir itfaiyeden bahsediyoruz. İlk defa Türkiye'de bir gökdelende çıkan yangına müdahalede başarılı bir sınav vermiştir. Onun için 'yeterli değildir' diye bir ifadeyi doğru bulmuyorum.”

ORTAYLI YANGINI ANLATTI

Galatasaray Üniversitesi’nde çıkan yangınla birlikte, son zamanlarda birçok tarihi yapının yanmasında da ortaya çıkan ihmal iddiaları ve müdahaledeki donanım yetersizlikleri geçtiğimiz ay olduğu gibi bugün de Topbaş’ın bu açıklamalarının inandırıcılığını kaybetmesine neden oldu.

Boğazda yeni yer açıldı

Son güncelleme: android-time 13:4623.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more