Reklamsız Sözcü

THY uçaklarına ne oluyor?

Son zamanlarda THY'nın uçaklarındaki sıkıntılar zirve yaptı.

android-time 09:27 29 Ocak 2013
THY uçaklarına ne oluyor?
Son zamanlarda THY'nın uçaklarındaki sıkıntılar zirve yaptı.

Dünyanın en genç filosu olarak lanse edilen, milyon dolarlar harcanarak ünlü yıldızlarla reklam filmleri çekilen, Avrupa’nın en önemli spor organizasyonuna ismini veren, yurt dışındaki ünlü spor kulüplerine sponsor olan Türk Hava Yolları’ndaki arızalar, gecikmeler ve yolcu şikayetleri son zamanlarda oldukça arttı.

İddialara göre bu arızaların en büyük sebebi THY’deki teknik eleman açığı. Uçakların gerekli bakımları yapılmadan havalandıkları ve bu yüzden sık sık havada arızalandıkları iddia ediliyor. Son bir ay içinde THY’deki 3 zorunlu inişte bu iddiaları doğrular nitelikte.

Geçen hafta İstanbul-İzmir seferini yapan THY uçağına havada yıldırım düşmüş ve içindeki 114 yolcusuyla büyük tehlike atlatmıştı. Los Angeles seferini yapan THY uçağı tam 11 saat rötar yapmış ve yolcular perişan olmuştu.

İŞTE SON BİR AY İÇİNDEKİ THY UÇAKLARININ YAŞADIĞI SORUNLAR

01 OCAK 2013 MOSKOVA’YA İNEMEDİ haberi için tıklayın

Moskova’daki Vnukovo Havaalanı’na inemeyen 422 sefer sayılı Ankara-Moskova seferini yapan THY uçağı önce Helsinki’ye oradan da Moskova’nın bir diğer havaalanı olan Domodedovo Havaalanı’na uçmak zorunda kaldı.

21 OCAK 2013 HAVADA BÜYÜK TEHLİKE haberi için tıklayın

Los Angeles-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağında kalkıştan hemen sonra kabin basınç arızası meydana geldi. Uçak LAX Havalimanı’na geri dönerken, 11 saat havalimanında bekleyen yolcular arızanın giderilmesiyle sabah 04.30’da İstanbul’a geldi.Türk Hava Yolları’nın (THY) Los Angeles – İstanbul seferini yapan Boeing 777-300ER tipi uçakta kalkıştan sonra kabin basıncı arızası meydana geldi. Pilotlar arızanın giderilmesi amacıyla kalkış yapılan LAX Havalimanı’na inmeye karar verdi. İçinde 269 yolcusu bulunan uçak, yakıt boşaltıp ağırlığını azalttıktan sonra Los Angeles Havalimanı’na Türkiye saati ile dün saat 05.50’de indi. LAX Havalimanı’na geri dönen uçak bakıma alınırken, uçakta bulunan yolcular yaklaşık 11 saat havalimanında beklemek zorunda kaldı. Arıza nedeniyle dün saat 17.35’de İstanbul’da olması planlanan uçak 11 saat rötarla sabah 04.30’a Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

25 OCAK 2013 THY UÇAĞINA YILDIRIM DÜŞTÜ haberi için tıklayın

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-İzmir seferini yapan TK-2348 sefer sayılı yolcu uçağı 114 yolcusuyla saat 23.15 sıralarında Atatürk Havalimanı’ndan havalandı. THY uçağına İzmir semalarında yıldırım isabet etti. Bu sırada uçağın bir motoru alev alırken, uçakta bulunan yolcular arasında büyük panik yaşandı. THY, uçağı saat 00.05’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi.

O yolcuların havada panik anları için tıklayınız – VİDEO

VE DÜN İSTANBUL-DÜSSELDORF SEFERİ haberi için tıklayın

Türk Hava Yolları’nın (THY) TC-JGC kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi ‘Denizli’ adlı yolcu uçağı Dusseldorf seferini yapmak üzere saat 152 yolcusuyla saat 19.40’da Atatürk Havalimanı’ndan havalandı. Macaristan Hava Sahası’na giren THY uçağında teknik bir arıza meydana geldi. Uçak arıza nedeniyle Budapeşte Havalimanı’na acil iniş yaptı. Sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştiren uçakta bulunan yolcular terminale alındı. Uçağın gerekli bakımların ardından THY uçağının 152 yolcusuyla Dusseldorf seferini yapmak üzere Budapeşte Havalimanı’ndan havalanacağı öğrenildi.

 

Son güncelleme: android-time 09:2829.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more