Reklamsız Sözcü

TSK’dan flaş istifa açıklaması

Genelkurmay, Donanma Komutanı Nusret Güner'in emekliliğini istemesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

android-time 10:53 28 Ocak 2013
TSK’dan flaş istifa açıklaması
Genelkurmay, Donanma Komutanı Nusret Güner'in emekliliğini istemesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’in istifasının kabul edildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, devletin stratejik, Türk milletinin en güvendiği, dünyada ve bölgesinde saygın bir kuruluş olma sorumluluğunun idraki içinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teşkilat ile ilgili konuların medya aracılığı ile gündeme getirilmesini uygun bulmadığı belirtildi. Açıklamada, şöyle devam edildi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerini ilgilendiren her konu, yasal platformlarda ve ikili resmŒ görüşmelerde ilgili ve sorumlu makamlarla paylaşılmaktadır.Bu nedenle, sadece yüce milletimizi doğru bilgilendirmek amacıyla bazı açıklamalar yapılmaktadır. Son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanımızın emeklilik istemi kabul edilmiştir. Bu bağlamda, silah arkadaşımıza uzun yıllar başarı ve özveri ile yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor kendisine ve aile bireylerine yeni yaşamlarında sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyoruz.”

İşte TSK’nın açıklamasının tam metni

1. Devletimizin stratejik, yüce milletimizin en güvendiği, dünyada ve bölgesinde saygın bir kuruluş olma sorumluluğunun idraki içinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri; teşkilatımız ile ilgili konuların tarafımızdan medya aracılığı ile gündeme getirilmesini uygun bulmamaktadır.

2. Türk Silahlı Kuvvetlerini ilgilendiren her konu, yasal platformlarda ve ikili resmî görüşmelerde ilgili ve sorumlu makamlarla paylaşılmaktadır.

3. Bu nedenle, sadece yüce milletimizi doğru bilgilendirmek amacıyla bazı açıklamalar yapılmaktadır.

4. Son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanımızın emeklilik istemi kabul edilmiştir.

5. Bu bağlamda, silah arkadaşımıza; uzun yıllar başarı ve özveri ile yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor; kendisine ve aile bireylerine yeni yaşamlarında sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Son güncelleme: android-time 14:4328.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more