Reklamsız Sözcü

TV’yi kim verdi?

İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'a televizyon verilmesiyle ilgili AKP'den farklı açıklamalar geldi.

android-time 13:33 15 Ocak 2013
TV’yi kim verdi?
İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'a televizyon verilmesiyle ilgili AKP'den farklı açıklamalar geldi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Abdullah Öcalan’ın İmralı’da tutulduğu odaya televizyon verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ergin’in

ERGİN: KENDİSİ İSTEMEDEN VERİLMEZ
Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Ergin, ‘Hükümlü talep etmediği sürece televizyon verilmez. Özel bir yayın verilmedi, diğer odalardaki yayınlar verildi’ dedi.

ÖCALAN’IN KARDEŞİ: ZORLA VERDİLER
Dün İmralı’da ağabeyi Abdullah Öcalan’ı ziyaret eden Mehmet Öcalan, ‘Televizyon kendi talebi miydi?’ sorusuna, ‘Kendi talebi değildi. Cezaevi müdürü ikna etmiştir. O nedenle almıştır. Yoksa ben televizyonu almayacaktım dedi’ cevabını vermişti.

ERDOĞAN: TALİMAT VERDİM
Başbakan Erdoğan da, Öcalan’ın radyosunun televizyonla değiştirileceğini ifade ederek: “Radyosu vardı, şimdi o radyoyu televizyon ile değiştirecekler. Ben talimatı verdim belki de değiştirmişlerdir bile. Talimatı vereli epey oldu.” demişti.

ARINÇ: BUNA CEZA İNFAZ KURUMU KARAR VERİYOR
Bülent Arınç, “İmralı'da idari ve gözlem kurulu var. Bu kurul Abdullah Öcalan'a çeşitli disiplin cezaları vermiş. 2011’de bu cezalar sona ermiş. Bir yıl kendisi gözlenmiş. Sonuç olarak uyumsuz davranışlarının olmadığı gözlemlenmiş ve televizyon verilmesine karar verilmiş. Buna ceza infaz kurumu karar veriyor” dedi.

ÖCALAN’A 12 KANALLI 42 EKRAN LCD TV
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, dün Bakanlar Kurulu sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş, Abdullah Öcalan’ın odasına 12 Ocak’tan itibaren 42 ekran LCD televizyon konulduğunu ve 12 kanal izleyebildiğini söylemişti.

Arınç, ”Aynı gün saat 15.30 itibarıyla, bakın ne kadar önemli görmüş Adalet Bakanlığımız saati ve saniyesi itibarıyla bize bilgi veriyor, diğer hükümlüler gibi TRT-1, TRT-6, CNN Türk, Kanal 7, Samanyolu, Show TV, Kanal D, ATV, Star, Ülke TV, Kanal 24 ve NTV yayınlarını izleyebilmektedir” demişti.

Son güncelleme: android-time 13:3415.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more