Reklamsız Sözcü

Yeni bakanlar görücüye çıktı

Bakan olan isimler Başbakan Erdoğan ile ilk kez bir araya gelmeden önce kırmızı plakalarıyla poz verdi.

android-time 13:41 28 Ocak 2013
Yeni bakanlar görücüye çıktı
Bakan olan isimler Başbakan Erdoğan ile ilk kez bir araya gelmeden önce kırmızı plakalarıyla poz verdi.

Bakanlar Kurulu toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina’da başladı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Bakanlar Kurulu’na ilk kez katıldı.

İlk kez kırmızı plakalı otomobillere binen bakanların oldukça keyifli olduğu gözlendi.

TOPLANTININ İÇERİĞİ

Toplantıda dış gündeme ilişkin Suriye meselesinin ele alınması bekleniyor. Terörle mücadele, İmralı ile başlayan görüşme süreci gibi konuların ele alınacağı toplantının bir diğer önemli gündem maddesi ise 657 Sayılı Kanun’da yapılması düşünülen değişiklikler.

1965'te çıkarılan 657 Sayılı Yasa’nın ihtiyaca cevap vermemesi sebebiyle Çalışma Bakanlığı harekete geçmişti. Bakanlığın yapmayı planladığı değişiklikle, kamuya farklı adlar altında memur alımının önüne geçmek için bu statülerin teke indirilmesi öngörülüyor.

Devlet Memurları Kanunu'nda yapılması planlanan değişiklik, geçen hafta sonu Bolu Abant'ta yapılan çalıştayda masaya yatırılmıştı. Düzenlemeyle, kamu istihdamında memur, sözleşmeli personel, geçici personel, Teşkilat Kanunu'na göre sözleşmeli personel, 399 sayılı KHK'ya göre sözleşmeli personel, Belediye Yasası'na göre sözleşmeli personel, 4924 Sayılı Kanun’a göre sözleşmeli personel gibi uygulamaların ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Son güncelleme: android-time 15:0628.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more